Tapis jauns velomaršruts "Senā Mazcena"

13.05.2022.

Sākoties pavasarim, sākas arī aktīvā tūrisma sezona. Iesāc to aktīvi, dodoties jaunajā Mārupes novada velomaršrutā "Senā Mazcena"!

Velomaršruts sākas pie Švarcenieku muižas, kur tas Tevi aizvedīs izzinošā maršrutā pa Jaunmārupes apkārtni, ļaujot iepazīt senās apkārtnes mājas, to cilvēku dzīves stāstus un vēsturiskos notikumus. Maršruts ieved arī Dzilnuciema teritorijā.

Velomaršruta grūtības pakāpe ir vidēja, tā garums ir aptuveni 22 km un tas ved gan pa asfalta, gan arī pa zemes ceļiem.

Maršruts ir sadalīts divās daļās - zaļās krāsas posms ir galvenā velomaršruta daļa, savukārt dzeltenās krāsas posms ir maršruts brīvajam laikam.

Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja, maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju par Jaunmārupes apkārtnes seno novada māju cilvēku dzīves gaitām.

Aicinām iepazīt novada vēsturi un velomaršrutu, to saņemot drukātā veidā, Tūrisma informācijas un amatu mājā Bebru ielā 10, Mārupē, vai apskatot digitālā formā:

Lejupielādēt maršruta failu

Senā Mazcena

 

4. maijā tradicionāli ar tautas velobraucienu “Mūsu Latvijai”, kurā piedalījās gandrīz 150 velobraucēju, tika atklāta Mārupes novada aktīvā tūrisma sezona. 


Pasākums tiek organizēts kopš 2015. gada, bet iepriekšējos divos gados pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ diemžēl nenotika. Tādēļ daudziem novada iedzīvotājiem un viesiem, kas pasākumā piedalījušies ikgadēji, šī bija priecīga atkalredzēšanās. Velobrauciens veda pa Mārupes un Babītes pagastu teritorijām – Jaunmārupi un Dzilnuciemu. Tā laikā tika apmeklēti arī divi novada tūrisma objekti – atpūtas komplekss “Bejas” un Sprižu ģimenes
bioloģiskā saimniecība “Liepsalas S”, kam sakām paldies par viesu uzņemšanu un piedāvātajām aktivitātēm.

Gatavojoties aktīvā tūrisma sezonas atklāšanai un velo sezonai, pašvaldībā izstrādāts arī jauns velomaršruts “Senā Mazcena”, kas stāsta par senajām novadam mājām un to iedzīvotājiem Jaunmārupes apkaimē. Šis ir kā turpinājums 2019. gadā izveidotajam maršrutam Mārupes ciema apkārtnē “Senās novada mājas un varoņi”. Jaunā velomaršruta garums ir 22 km un tajā iekļauti 10 vēsturiski apskates objekti.