Svētku rotāšanai izmantotās eglītes nogādātas Rīgas zoodārza iemītniekiem

13.01.2021.

Otrdien, 12.janvārī, Mārupes novada pašvaldība nogādāja Rīgas Zoodārza iemītniekiem 100 eglītes, kuras izmantotas novada rotāšanai svētku laikā. Tā kā Latvijas mežos augušās eglītes tika izmantotas ārtelpā un saglabājušas savas vērtīgās īpašības, tad tagad tās kalpos par našķi un vitamīnu avotu Zoodārza nagaiņiem, grauzējiem un priecēs arī citus zvērus.

Laika periodā no 12.decembra līdz 6.janvārim Mārupes novadā iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja piedalīties svētku aktivitātē “Piparkūku ceļš”. Aktivitātes ietvaros novada ciemos tika izveidotas piecas īpašas vietas un dekorācijām tika izmantotas kopā 100 Latvijas mežos augušas eglītes, kuras rotāja Mārupes novada pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņi.

Noslēdzoties svētku aktivitātei, Mārupes novada Pašvaldības īpašumu pārvalde vienojās ar Rīgas Zooloģisko dārzu par eglīšu tālāko likteni un to nodošanu dzīvniekiem. Ja eglītes izmantotas ārtelpā, tās saglabā savu uzturvērtību un var kalpot par lielisku ziemas našķi nagaiņiem – briežiem, alpakām, kazām, kamieļiem u.c. Ar eglītēm cienāti tiek arī Zoodārzā mītošie grauzēji. Rotaļām un jaunām smaržām eglītes tiek ievietotas arī lūšu un pat tīģeru aplokā.

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo