“Pierīgas partnerība” aicina septembri iesākt ar sarunām par vietējās teritorijas attīstību

31.08.2020.

Septembris nenoliedzami ir zinību mēnesis, tādēļ arī biedrība “Pierīgas partnerība” aicina papildināt savu zināšanu bagāžu, piedaloties virtuālās sarunās par aktīvām kopienām, kas pilnveido un attīsta savu teritoriju, un viedo ciemu jeb Smart Villages koncepta attīstību Eiropā un Latvijā.

Darīt un augt kopā — šobrīd to mācās 32 kopienas no dažādām Latvijas vietām projekta “KOPA / kopienu pārdomāta attīstība” ietvaros. 2. septembrī sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros no plkst. 11.00 līdz 12.00 norisināsies diskusiju “Latvijas kopienas – ceļā uz viedumu!”, kurā piedalīsies astoņi aktīvi kopienu pārstāvji no dažādām Latvijas teritorijām, kuri rūpējas, lai kopienas sanāktu kopā un darbotos pie vietējās teritorijas uzlabošanas, pilnveidošanas, problēmu risināšanas un jauninājumu ieviešanas. Saruna norisināsies ZOOM platformā un tai pieslēgties iespējams, izmantojot saiti: https://zoom.us/j/92170436528. Plašāku informāciju skati festivāla “LAMPA” mājaslapā: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1466.

diskusija

Savukārt 3. septembrī norisināsies starptautisks vebinārs “Smart Village Leader Network”, kurā tiks skatīts viedo ciemu koncepts un attīstība Eiropas līmenī. Vebinārā piedalīsies pārstāvji no Somijas, Skotijas, Latvijas un Grieķijas un runās par viedu attīstību, lauksaimniecību, komūnām, tīkliem un digitālajiem risinājumiem. Tas ir atvērts ikvienam interesentam, iepriekš reģistrējoties: https://ej.uz/SVLN. Plašāku informāciju meklē: https://ej.uz/SVLNvebinars.

fotoBiedrība “Pierīgas partnerība” ir vietējā rīcības grupa, kas darbojas Mārupes, Olaines un Babītes novadu teritorijās. Par biedrības aktivitātēm uzzini: https://www.pierigaspartneriba.lv/.