Pašvaldības kultūras nozares darbinieku pieredzes apmaiņas vizīte Tallinā

15.05.2024.

13. un 14. maijā Mārupes novada pašvaldības kultūras jomas speciālisti un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Tallinu (Igaunijā). Igaunija šogad lepojas ar pilsētu Tartu, kas kļuvusi par vienu no 2024. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām, bet ceļš uz to valstī kopumā iets vairākus gadus, kuru laikā uzkrāta vērtīga pieredze, un kaimiņi tajā labprāt dalījās arī ar mūsu speciālistiem.

Divu dienu laikā Mārupes novada pašvaldības pārstāvji iepazina Tallinas Centrālo bibliotēku, kas izceļas ar savu senatnīgo interjeru, viesojās Viimsi bibliotēkā, kas divos stāvos ierīkota tirdzniecības centrā, tādējādi padarot to pēc iespējas pieejamāku apmeklētājiem.

modernas bibliotēkas stends

Viimsi bibliotēka

Mūsu novada pārstāvjiem bija iespēja paviesoties arī Telliskivi radošajā kvartālā, ko var dēvēt par mākslinieku un radošu cilvēku sapni. Kvartālā atrodas dažādas izstāžu zāles, veikali, kafejnīcas un regulāri tiek rīkoti dažādu žanru pasākumi. Īpaša uzmanība Telliskivi pievērsta grafiti mākslai.

Delegācijas pārstāvju kopbilde pie krāsainas grafiti sienas

 

Daudz iespaidu un ideju radās apmeklējot Tallinas bijušo elektrostaciju, kas tagad pārtapusi par mūsdienīgu, daudzfunkcionālu kultūras centru, kur notiek dažādi koncerti, izstādes, konferences un darbnīcas. Tāpat mūsu speciālisti paviesojās Tallinas koncertzālē “Alexela Concert Hall”.

Koncertzāles telpa ar gaismu efektiem

Tallinas kultūras un sporta pārvaldē speciālisti smēlās informāciju par kultūras un sporta pārvaldību, darbības principiem un lielākajiem rīkotajiem pasākumiem Tallinā.

Divu dienu laikā gūta virkne jaunu iespaidu, dzirdēti dažādi pieredzes stāsti un darba organizācijas piemēri, ko varēs integrēt savā ikdienas darbā, attīstot kultūras jomu Mārupes novadā.

Delegācijas pārstāvju kopbilde

Delegācijas pārstāvju kopbilde

Delegācijas pārstāvju kopbilde

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa