Pašvaldība ievieš viedo ielu apgaismojuma sistēmu

29.06.2020.

Mārupes novadā pakāpeniski tiek veikta ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija, kas, pēc pilnīgas sistēmas nomaiņas, pašvaldībai gadā ļaus ietaupīt aptuveni 40 tūkstošus eiro. 2020. gada 15.jūnijā Mārupes novada dome noslēgusi līgumu ar SIA “METLINK” par viedās ielu apgaismojuma vadības sistēmas kontrolieru un gaismekļu kontrolieru iekārtu iegādi par kopējo līguma summu 41 999,99 EUR.

Līguma ietvaros iegādātas viedās ielu apgaismojuma vadības sistēmas kontrolieru iekārtas. Pakāpeniski katram ielu apgaismojuma gaismeklim tiks uzstādīta sava vadības un uzskaites sistēma, kas ļaus katrā lampā samazināt vai palielināt gaismas jaudu, kā arī uzskaitīs reālās darba stundas. Iegādātās vadības sistēmas iespējams uzstādīt vietās, kur gaismekļi nomainīti uz LED lampām. Ielu apgaismojuma uzlabošanas ietvaros jau šobrīd uz LED lampām nomainīti 48 gaismekļi Gaujas, Ventas, Amatas un Vaidavas ielā. Turpinot iesākto, gaismekļus plānots nomainīt arī Rožu, Liliju un Vecozolu ielā.

Jau šobrīd pašvaldība nakts stundās var samazināt gaismas apjomu, izslēdzot daļu gaismekļu, bet tad parādās “melnie punkti”, kur ir pavisam tumšs. Jaunajā sistēmā lampas netiks izslēgtas pavisam, bet gan tiks samazināts to spilgtums, radot vienmērīgu apgaismojumu visas ielas garumā.