Par sniega tīrīšanu pašvaldības ielās

26.01.2021.

Mārupes novada ielu, ceļu, laukumu un gājēju celiņu uzturēšanu ziemas periodā saskaņā ar atklāta konkursa rezultātiem veic SIA “Eco Baltia vide”.

Uzņēmumam ziemas periodā jānodrošina sniega tīrīšana un slīdamības mazināšana uz ceļiem, ielām, gājēju celiņiem un laukumiem, atkarībā no laikapstākļiem kaisot ielas ar mitro sāli vai smilts–sāls maisījumu. Ielu kaisīšanas un tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS sistēmu un kaisīšanas un tīrīšanas iekārtu sensoru, kas fiksē tehnikas pārvietošanos un iekārtu lietošanu.

Brauktuvju uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, ņemot vērā autoceļu klasifikāciju un transporta līdzekļu satiksmes intensitāti. Tā, piemēram, A klases ielas jāattīra no sniega 3 stundu laikā, savukārt B klases – sešu stundu laikā. Jāatzīmē, ka šie nosacījumi neattiecas uz ārkārtas laikapstākļiem (nepārtraukti snigušā sniega kārtas biezums četrās stundās pārsniedz 10 cm (intensīva snigšana), ja intensīva snigšana turpinās nepārtraukti ilgāk par sešām stundām vai ar pārtraukumiem ilgāk par 12 stundām, vai atkala vai lietus vairākas reizes diennaktī uz sasalušas brauktuves izveido apledojumu, vai vēja ātrums pārsniedz 20 metrus sekundē un veidojas sniega sanesumi).

Atgādinām, ka Mārupes pašvaldības teritoriju šķērso arī vairāki valsts nozīmes ceļi, par kuru uzturēšanu rūpējas akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi” - Daugavas iela un P-132, P-133, A-5, Kantora iela, Plieņciema iela, Stīpnieku ceļš un “vecais” Jelgavas ceļš.

Nepieciešamības gadījumā aicinām sazināties ar uzturēšanas darbu veicēja kontaktpersonu Kristapu Jeigi, tel.25705502 vai  pašvaldības ceļu būvinženieriem, tel. 67687152.