PAR brīvu Latviju!

04.05.2021.

Tālajā 1990.gada 4.maijā 134 no 201 Latvijas republikas Augstākās padomes deputātiem pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu.” 1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam un nebaidījās vienoties mūsu tautas kopējā lūgšanā, dziesmā – latviskai mājai, kurā visas ilgas un cerības satek vienā vienotā ticībā „Dievs, svētī Latviju.”

Šogad, 4.maijā aicinām visus mārupiešus būt solidāriem – palīdzēt viens otram, atbalstīt vienam otru. Aicināt kaimiņus uz pikniku, lai iepazītos, lai parunātos, lai pārlapotu katrs savas dzimtas vēsturi. Aicinām plkst.5.29 sagaidīt saullēktu un katram savā sētā, pagalmā uzvilkt mastā Latvijas karogu. Savukārt, saulītei rietot, plkst.21.13 visiem kopā ģimenēs nodziedāt Latvijas Valsts himnu.

Šodien, atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, bijām iecerēšuši grupas "Jumprava" koncertu Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā. Lai gan nevaram būt kopā koncertā, grupa "Jumprava" mums mārupiešiem sūta svētku video sveicienu.

Jau pavisam drīz Mārupes novads vairs nebūs tāds, kāds bijis vēsturiski. Priekšā daudz izaicinājumu, daudz neskaidrību, daudz darba, daudz notikumu. 4.maijā īpaši lepojamies, ka mūsu novadā dzīvo mārupietis Anatolijs Gorbunovs – viens no Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kurš balsoja PAR! PAR brīvu Latviju! PAR mūsu tautu! PAR mūsu valodu! Šajā svētku dienā godināsim novada Goda pilsoņus. Svētku pusdienās uzklāsim baltus galdautus. Leposimies ar novada uzņēmējiem, mājražotājiem, dejotājiem un dziedātājiem, ar visiem novada ļaudīm. Iepazīsim vēl nezināmas vietas novadā un Latvijā. Atklāsim vērtīgo katrs sevī un uzdosim sev jautājumu - ko man nozīmē Latvija?

Mums - Latvijas cilvēkiem ir milzīgs potenciāls, visiem kopā un katram atsevišķi! Priecāsimies par dzīvi un atcerēsimies, ka Latvijas Neatkarība nenāca par velti! Cienīsim savu zemi un tās cilvēkus!

Lai skaista šī diena mums visiem kopā! Par brīvu Latviju! 🇱🇻 🇱🇻 🇱🇻