NOSVINĒTA LATVIJAS VALSTS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS GADADIENA

10.05.2019.

4.maijā Mārupes novadā tika godināta Latvijas valsts neatkarības atjaunošana un atklāta Aktīvā tūrisma sezona. Spītējot mainīgajiem laikapstākļiem un īslaicīgajām, bet vētrainajām lietusgāzēm, dienas ietvaros iedzīvotāji un citi interesenti apmeklēja jau tradicionālo Mārupes novada Pavasara gadatirgu, kurā savus ražojumus piedāvāja vietējie novada amatnieki, mājražotāji un mākslinieki.

tirdzins

rahoo

Par īpašu gaisotni un atmosfēru pavasara tirdziņā Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā rūpējās blūza grupa “Rahu The Fool”, Jaunmārupes jauniešu jauktais koris UNIVERSUM un jauniešu deju grupa “X7”.

Gan bērniem, gan pieaugušajiem tika piedāvāta iespēja piedalīties dažādās radošās aktivitātēs. Tika darinātas koka rotaļlietas, vilciņi, apgleznots porcelāns Marutas Raudes mākslas centra meistaru pavadībā. Pieaugušie varēja uzposties pie “House of Hair” meistariem.

Pašvaldības projektu konkursa “Mārupe - mūsu mājas 2019” ietvaros Mārupes radošās laboratorijas mākslinieki piedāvāja svētku viesiem piedalīties radošajā procesā un veidoja stilizētas saktas un tautiskos vainagus, kā arī apgleznoja mākslas objektu. No celtniecības putuplasta gatavotais mākslas objekts guva vēja un lietus rūdījumu, bet krāsas iezaigojās saulainas.

Par godu valsts svētkiem Mārupes Kultūras nama pagalmā pie strūklakas tika atklāta jauna izstāde “MārUPes novads augšUP”, kurā ietvertas krāšņas novada panorāmas fotogrāfijas no 360˚ virtuālās tūres. Virtuālā tūre apskatāma arī interneta vietnē www.marupe.lv/vr.

Tajā pašā dienā Mārupes novadā ar izzinošu tautas velobraucienu “Senās novada mājas un varoņi” tika atklāta Aktīvā tūrisma sezona. Īpašs paldies jāsaka SIA “Sabiedrība Mārupe” par uzmundrinošo un veselīgo sveicienu, kā arī starptautiskajai lidostai “Rīga” par sarūpētajām dāvaniņām velobrauciena dalībniekiem.

velo

spele

Vairāk par to, kā tapis jaunais novada velo maršruts lasi šeit. Mārupes aktīvā tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā pirmo reizi tika prezentēta projekta “Tūrisms kopā” telts un spēle. Lai iepazīstinātu Pierīgas iedzīvotājus ar jaunumiem teritorijas tūrisma piedāvājumā seši Pierīgas novadi – Mārupes, Ķekavas, Babītes, Ozolniekus, Olaines un Jelgavas apvienojušies kopīgā projektā “Tūrisms kopā”, kura ietvaros izveidota ceļojošā telts un lielformāta spēle “Iepazīsti Pierīgu”. Tālāk tā gaidīs jūs ciemos 18.maijā Jelgavas novadā.

gitarists

livi

Dienas izskaņā mārupieši un viesi Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā varēja baudīt leģendārās rokgrupas “Līvi” koncertu. Vokālistu konkursā "Mārupes Cālis 2019" īpašu atzinību par atraktivitāti un iespēju iesildīt leģendāro grupu “Līvi” 4.maija svētkos saņēma Mārupes Kultūras nama audzēknis Imanuels Vītols (5 gadi). Imanuels savu iespēju izmantoja godam.