Nobalso par projekta ideju Mārupei!

05.03.2021.

Mārupes pašvaldība aicina iepazīties ar projektu konkursā “Mārupe – mūsu mājas 2021” iesniegtajām projektu idejām. Nobalso par tīkamāko! Nobalsot vari no 05.03.2021. – 14.03.2021.

Mārupes novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā “Mārupe – mūsu mājas 2021” rīcībā “Sabiedriskās aktivitātes” saņemtas 18 projektu idejas, no tām 16 izvirzītas konkursa otrajai kārtai. Sākot no piektdienas, 5. marta, iedzīvotāji aicināti balsot par iesniegtajiem projektiem.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, balsot var līdz 14.martam. Ar vienu vārdu un e-pasta adresi var būt viens balsojums visa balsošanas perioda laikā.

Par uzvarētajiem tiks atzīti projekti, kas iedzīvotāju balsojuma rezultātā saņems visaugstāko novērtējumu.

Projektu īstenošanai rīcībā “Sabiedriskās aktivitātes” 2021. gadā piešķirti 25 000 eiro un vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums 2 500 eiro.

Konkursa mērķis ir uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā, veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvu un atbildību par savu dzīves vidi, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu un inovatīvu projektu īstenošanā.

Aicinām iepazīties ar iesniegto projektu aprakstiem un izdarīt savu izvēli.

Nobalso par projekta ideju Mārupei!

Balsot par projektu šeit: https://forms.gle/EbP9gUFKnkNAEiZM9 

 

Iepazīties ar projektu aprakstiem šeit:

ikonna nauda Finanšu pratības lekciju cikls Mārupes novada iedzīvotājiem “Par finansēm viegli”

Projekta iesniedzējs - Maira Vanaga

Projekta ietvaros Mārupes iedzīvotājiem sadarbībā ar biedrību “Izaugsmes matrica” būs pieejams Finanšu pratības un kompetences apmācību 5 klātienes nodarbību lekciju cikls - “Par finansēm viegli”.

Lekciju mērķis - izpratnes veidošana savu personīgo finanšu pārvaldīšanā, lai iegūtu finansiālu neatkarību un drošību jebkurā dzīves situācijā.

Praktiski ieteikumi, kā plānot finanses, kā izveidot savu “drošības spilvenu”, lai nauda būtu vienmēr, jo augsti ienākumi nenodrošina finansiālo labklājību - tās pamatā ir nevis tas, cik nopelnām, bet gan tas, kā ar nopelnīto naudu rīkojamies.

Lekciju cikla dalībniekiem būs iespēja saņemt bezatlīdzības individuālu konsultāciju 1 akadēmiskās stundas apjomā pie viena no biedrības “Izaugsmes matrica” lektoriem.

ikonna skrējiens Tautas skrējiens „Mārupe 2021”

Projekta iesniedzējs - biedrība "Jaunmārupe skrien!"

Projekta ietvaros organizēsim tautas skrējienu „Mārupe 2021” LVS sertificētā 5 km trasē Mārupes novadā. Skrējiens plānots kā daļa no novada Bērnu un jauniešu svētkiem „Ar vasaru saujā”. Vēlamies atbalstīt veselīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu ģimenes, draugu un novadnieku lokā, aicinot piedalīties kā lielos, tā mazos novada iedzīvotājus, kā arī sekmēt sporta attīstību novadā.

ikonna tradīcijas Tradīciju skola 2021 - ražas svētki Rudenāji

Projekta iesniedzējs - Gunta Siliņa-Jasjukeviča

Dabas tuvums Mārupē, iespēja kopt savu dārzu un veidot ģimenes tradīcijas skaistā vietā ir priekšnoteikums kultūras vērtību atdzimšanai. Tradīciju skolas 2021 projekta mērķis ir piedāvāt mārupiešiem draudzīgā gaisotnē nosvinēt ražas svētkus Rudenājus. Gatavosim steberi, labības vārpu vainagu un graudu lellīti, lai nodrošinātu auglību un pārticību. Dziedāsim un dancosim, lai pateiktos zemei, saulei un senčiem par bagāto ražu. Vārīsim zupu uz dzīvas uguns un liksim galdā to, kas izaudzis mūsu dārzā, druvā, tīrumā. Tiekamies Rudenājos sestdien, 25.septembrī JIP Mārupīte viesmīlīgajā ezera mājā! Pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem.

ikonna pasaule Muzikāli dramaturģiska performance - Pasaules rašanās

Projekta iesniedzējs - Janta Jasjukeviča

Projekta mērķis ir piedāvāt mārupiešu ģimenēm iesaistīties kopīgā brīvdabas teātra piedzīvojumā JIP Mārupīte mežezera pļavās. Mākslinieki un mūziķi radīs muzikāli dramaturģisku performanci ,,Pasaules radīšanās”, kas vēstīs par zemes, ezera, saules, akmens, koku izcelšanos un vietas vēsturi. Pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem. Paredzētas divas brīvdabas izrādes 14. un 21.augustā.

ikonna sports “Kā audzināt veiksmīgus un laimīgus jaunos sportistus”. Bezmaksas semināru cikls sporta psiholoģijā vecākiem.

Projekta iesniedzējs -  SIA "Drošas velobraukšanas skola"

Projekta ietvaros sākot no aprīļa tiks organizēti 7 semināru cikli (katrā ciklā 2 semināri), kas aptvers daudzus aktuālos jautājumus par sporta psiholoģisko sagatavošanu, pozitīvo domāšanu sportā, motivācijas un gribasspēka paaugstināšanu, kā arī daudzu citu aktuālo psiholoģisko metožu pielietojumu ikdienā. Galvenais uzsvars tiks likts uz bērnu, jauniešu vecuma posmu aktualizējot dažādu ikdienišķu metožu pielietojumu audzināšanā ar mērķi izaudzināt veiksmīgus un laimīgus sportistus, kuri ar sporta palīdzību ieguvuši vērtīgas mācības, kas noderēs nākotnē pēc aktīvā sporta beigām.

ikonna rūdīšanās Rūdīšanās un aukstumpeldes Mārupes novadā 2021

Projekta iesniedzējs -  Elīna Puncule

Kopš 2018. gada ļoti strauji augusi ziemas peldēšanas popularitāte, šobrīd “JIP Mārupīte” teritorijā ziemas sezonā peldētāji nomaina cits citu gluži kā vasarā. Pēc veiksmīgi organizētā projekta aukstumpledēšanas kustības popularizēšanai 2020. gada rudenī, saņemti ierosinājumi jaunu aktivitāšu nepieciešamībai – pakāpeniska un pareiza rūdīšanās uzsākšana, īpaši akcentējot bērnu, pusaudžu un jauniešu rūdīšanos, kā arī aizvien savstarpējā iepazīšanās, kas veicinātu kustības attīstīšanu. Projekta ietvaros plānota lekcija ar pieredzējušu ārstu dalību, atklātā koppelde ar Brigitu Mironovu no “Ledus skolas” un 2021.gada rudenī jaunās akstumpeldēšanas sezona atklāšana.

ikonna ēdiens Veselīga dzīvesveida un gatavošanas darbnīca skolēniem “Eko Šmeko”

Projekta iesniedzējs -  biedrība "Izglītības attīstībai"

Mārupes bērniem un jauniešiem veselīga dzīvesveida darbnīca “Eko Šmeko”. Mācīsimies pagatavot veselīgas maltītes un mācīsimies izprast fizisko aktivitāšu nozīmi veselīgā dzīvesveidā.
Vasarā plānotas 5 dažādas radošas bezmaksas nodarbības atpūtas parkā JIP Mārupīte:
1.    Gatavojam veselīgu maltīti līdzņemšanai. 
2.    Kāda zupa tev garšo? Gatavojam zupu dabā.
3.    Veselīgs burgers jeb kā veselīgi aizvietot hamburgerus? 
4.    Zaļā pārtika – salātu un dārzeņu meistarklase.
5.    Saldumu darbnīca. Dzēriens, ēdiens, augļi.

iconna retrīts Post Covid retrīts mārupiešiem

Projekta iesniedzējs - biedrība "Biznesa Vēstniecība" 

Īpaši šajos neparastajos laikos katram vērtīgs ir kāds uzmundrinājums, grūdiens, iedvesma un stimuls savas dzīves uzlabošanai. Šis retrīts paredzēts katram mārupietim, lai apmeklējot daudzpusīgos pasākumus, uzlabotu savu psiholoģisko komforta līmeni, pašsajūtu, veselību, sakārtotu domas un vidi ap sevi. Retrīta saturu varēs ietekmēt katrs apmeklētājs, iesūtot savus jautājumus par tēmām – psiholoģija (Inga Bērziņa), karjera (Daiga Vintere), skaistums un sports (“Skaistuma rituāli” un “Olga Volkova Fitness”), uztura plānošana/diētas (Lizete Puga), pozitīva un priekpilna dzīves tveršana (Baiba Sipeniece-Gavare) un dzīves koučings (Liena Dumerane). Programma veidota, lai katrs no pasākumiem sniegtu praktiskus padomus, rīkus un trikus savas dzīves uzlabošanai katrā no tēmām.

ikonna mūzika Muzikālās jaunrades attīstība Mārupes novadā (2.kārta)

Projekta iesniedzējs - Jēkabs Tutiņš

Līdz ar šī projekta pirmās daļas veiksmīgu noslēgumu, otrā kārta paredz un uzsvaru liek uz (1) Mārupes novada mūziķu grupu apzināšanu un to (2) mūzikas ierakstīšanu, (3) mūzikas klipa izveidi un (4) dzīvā izpildījuma atskaņošanas iespējām Mārupes novada rīkotajā brīvdabas pasākumā.

ikonna lekcijas Praktiskā uzņēmējdarbība: video lekciju cikls “Mārupes uzņēmēji - Mārupes ģimnāzistiem”

Projekta iesniedzējs - biedrība "Mārupes uzņēmēji"

Praktiskā uzņēmējdarbība ir video lekciju cikls topošajiem uzņēmējiem par trīs svarīgām tēmām biznesa uzsākšanai – mārketingu, moderno komunikāciju un juridiskajiem jautājumiem. Tiešsaistes lekcijas vadīs divi pieredzējuši uzņēmēji, profesionāļi katrs savā jomā un tās paredzētas visiem Mārupes skolēniem, kuriem ir interese par ekonomiku un biznesa vadību. Lekciju video ieraksti būs pieejami visiem interesentiem, kas apsver iespēju uzsākt savu biznesu.

ikonna nauda “Naudas skola” - finanšu pratības veicināšanas nodarbības pirmsskolas bērniem

Projekta iesniedzējs - Lauma Stroža

Personīgā vai ģimenes finanšu plānošana ir ļoti liels izaicinājums ikvienam no mums, galvenokārt tāpēc, ka brīvi tajā neorientējamies un sabiedrībā pastāv dažādi aizspriedumi. Taču izaicinājums kļūst vēl lielāks, ja šī nesaprotamā lieta jāpaskaidro mūsu pašu bērniem. Un tad tik ļoti noderētu kāds padoms, pareizie vārdi, kas palīdzētu tikt galā. Tieši ar šādu mērķi ir rakstīts projekts  “Naudas skola”, kur plānots bērniem  vienkāršā valodā, izmantojot vecumposmam atbilstošas spēles, rotaļas un pārrunas, izzināt sarežģīto finanšu pasauli. 
Tēmas – pašu talanti, ģimenes budžets, kabatas nauda, bankomāti, obligātie tēriņi, krāšana mērķu īstenošanai, atbildība, labdarība.

ikonna skrituļošana Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs! Drošas skrituļslidošanas skola– apmācība, pilnveidošana, drošība uz slidām.

Projekta iesniedzējs -  biedrība "Sporta klubs Virsotne"

Projekta ietvaros plānots organizēt regulāras skrituļslidošanas apmācības un pilnveidošanas nodarbības. Nodarbības notiks divas reizes nedēļā no aprīļa vidus līdz jūnija vidum. Visi vingrinājumi un apmācības metodikas tiks vērstas uz skrituļslidošanas tehnikas apguvi un pilnveidošanu, lai bērni kļūtu apmācītāki skrituļslidotāji. Tādējādi viņiem būs iespēja kļūt drošākiem skrituļslidotājiem, samazinot traumu risku sev un apkārtējiem.

ikonna šūšana Ilgtspējīga apģērba radīšana – praktiskas šūšanas nodarbības bērniem un jauniešiem!

Projekta iesniedzējs - Gita Freipiča

Ar šo nodarbību ciklu vēlamies ieinteresēt bērnus un jauniešus iepazīties ar jaunu un aizraujošu nodarbošanos – šūšanu, kas no hobija var pārtapt par nākotnes profesiju. Šīs nodarbības dos iespēju 20 Mārupes bērniem un jauniešiem vecumā no 10-18 gadiem ne tikai apgūt šūšanas pamatus, bet izprast ar rokām radīta apģērba vērtību. Šāda izpratne raisa cieņu pret apģērbu, maina iepirkšanās un apģērba valkāšanas paradumus, saudzējot mūsu planētu.

ikonna hokejs Hokeja diena Mārupē ar Georgiju Pujacsu

Projekta iesniedzējs - biedrība "Džudo klubs Mārupe"

Pasākumu “Hokeja diena Mārupē ar Georgiju Pujacsu” vadīs mārupietis, Latvijas Hokeja izlases un Olimpisko Spēļu dalībnieks Georgijs Pujacs. 
Jaunie mārupieši, kuri tikai sapņo par hokeju, varēs apgūt slidošanas pamatprasmes trenera vadībā. 
Jaunie hokejisti, kas dzimuši 2013. gadā, vārēs izmēģināt savus spēkus un pārbaudīt hokeja prasmes laukumā. Tā būs lieliska iespēja gūt patīkamas emocijas, pilnveidot hokeja iemaņas, ka arī uzkrāt pieredzi. 
Pasākuma laikā plānotas 8 hokeja spēles, ka arī bērniem būs iespēja pamēģināt savus spēkus SKILLS disciplīnās. 
Dalībnieki un godalgoto vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar balvām un patīkamiem pārsteigumiem.
Pasākuma mērķis ir popularizēt aktīvu dzīvesveidu Mārupes iedzīvotāju vidū un pievērst jaunatni nodarboties ar sportu.  

ikonna o;arg;ajiens Ģimenes pārgājiens “Ekspedīcija”

Projekta iesniedzējs - SIA "FoxVision"

Ģimenes pārgājiena “Ekspedīcija” gaitā dalībnieku komandas (mārupiešu grupas, katra no vienas mājsaimniecības) piedalīsies mini-pārgājienā pa noteikto maršrutu, kura gaitā pildīs profesionālu instruktoru - Latvijas armijas veterānu - sagatavotus uzdevumus. Pārgājiena laikā dalībnieku komandas patstāvīgi meklēs maršruta kontrolpunktus, kur būs jāatrod uzdevuma QR-kods, kas ar viedierīces kameru būs jānolasa un jāpilda nolasītie pārgājiena uzdevumi. Pārgājiens tiks pabeigts pēc sagatavoto uzdevumu izpildes un komandas atgriešanās pa maršrutu starta/finiša punktā. Pēc maršruta pabeigšanas notiks diplomu pasniegšana dalībnieku komandām, kas tiem kalpos par apliecinājumu pārgājiena uzdevumu izpildei.

ikonna ceļotājs Jaunā ceļotāja skola

Projekta iesniedzējs - SIA "MJB"

Jaunā ceļotāja skolas” ietvaros profesionāli instruktori - Latvijas armijas veterāni - pasniegs jaunajiem mārupiešiem (8-14 g.v.) pamatprasmes, iemaņas un drošības noteikumus, lai sagatavotos pārgājieniem mežā un ar laivu (teorētiskais kurss), alpīnisma ekipējuma izmantošanai. Instruktori izstāstīs un praksē parādīs projekta dalībniekiem nepieciešamo ekipējumu īsiem un garākiem pārgājieniem, kā nepieciešamības gadījumā attīrīt ūdeni dzeršanai, iekurt ugunskuru ar krama palīdzību, kā izmantot alpīnisma ekipējumu, kā pret dabu izturēties saudzīgi. Projekta ietvaros bērni un pusaudži ne tikai apgūs noderīgas aktīva dzīvesveida prasmes, bet arī attīstīs savstarpējās sadarbības iemaņas.