Nobalso par projekta ideju Mārupei!

04.02.2020.

Mārupes novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā “Mārupe – mūsu mājas 2020” saņemtas 19 projektu idejas, no tām 17 izvirzītas konkursa otrajai kārtai. Sākot no otrdienas, 4. februāra, iedzīvotāji aicināti aktīvi balsot par iesniegtajiem projektiem.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, balsot var līdz 11.februāra plkst. 17.00.

Balsot iespējams šajā saitē: https://forms.gle/addczU8mc72E6bq49Ar vienu vārdu un e-pasta adresi var būt viens balsojums visa balsošanas perioda laikā.

MMM

Par uzvarētajiem tiks atzīti projekti, kas iedzīvotāju balsojuma rezultātā saņems visaugstāko novērtējumu.

Projektu īstenošanai 2020. gadā Mārupes novadā piešķirti 40 000 eiro: Rīcībā „Maza mēroga infrastruktūra” kopējais budžets EUR 20 000 un vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums līdz EUR 5 000. Rīcībā „Sabiedriskās aktivitātes” kopējais budžets EUR 20 000 un vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums EUR 2 500.

Konkursa mērķis ir uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā, veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvu un atbildību par savu dzīves vidi, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu un inovatīvu projektu īstenošanā.

Aicinām iepazīties ar iesniegto projektu aprakstiem un izdarīt savu izvēli.

Balsošanai izvirzīto projektu apraksti

1. Pieteicējs: Biedrība “Mārupes radošā laboratorija”

Nosaukums: „Saule spīd  vaiņagā.” Tautastērps. Mārupes novada tautas tērpa dizaina un izpētes darbnīcas novadā un „Mārupei 95!” publiskajos svētkos.

Par projektu: Mēs turpināsim senču tradīcijas, papildinot ar mūsdienu skatījumu uz novada Tautas tērpu, pieliekot sirds degsmi, atraisot tautas koda spēku mūsu novada cilvēkos.

Sagaidot Mārupes 95 dzimšanas dienu, novada mākslinieki vēlas sniegt novadniekiem radošās darbnīcas un izstrādāt Mārupes tautastērpa dizainu. Veidosim  kopā  tautas tērpa dizaina detaļas, balstoties uz iedzīvotāju skatījumu, novada vēsturi un profesionālo mākslinieku pieredzi.

Projekts ietvers 3 daļas:

1. Publiskā mākslas un izpētes  darbnīca “Mārupes novada tautas tērps” Tīraine.

2. Mūsdienu mākslas un izpētes darbnīca „Saule spīd vaiņagā” publiskajos svētkos „Mārupei 95!”

3. Izstāde „Saule spīd vaiņagā” Mārupes novada tautas tērps. Novada Tautumeitas  tērpa dizains -  iedzīvotāju un mākslinieku redzējumā.

 

2. Pieteicējs: Gunta Siliņa - Jasjukeviča

Nosaukums: Tradīciju skola 2020 – Pēterdienas danču nakts

Par projektu: Svētku svinēšana saskaņā ar dabu Latvijā un pasaulē kļūst arvien populārāka. Tradīcijas katra paaudze pārbauda no jauna.  Aicinām Tradīciju skolas 2020 ietvaros 27.jūnijā Mārupes ,,Zirgzandalēs” pieredzējušu tradīciju praktiķu vadībā iepazīt Pēterdienas tradīcijas. Pēteri ir Pērkona, lapu un Jāņu atsvētes diena. Pēteros  pin vainagus, līgo kopā ar kaimiņiem, kurina uguni un  aplīgo Pēteri, vāc pēterpogas dziedniecībai, danco. Labāko danču muzikantu iedvesmoti iemēģināsim tradicionālo deju soļus, dancojot visu nakti. Projekta grupas iepriekš realizētie pasākumi: 2018.gadā Jāņu ielīgošana, 2019.gadā Kāzu, krustabu tradīciju darbnīca un Veļu vakars. 

 

3. Pieteicējs: Biedrība “Ievas radošā darbnīca”

Nosaukums: Mārupes mākslas siltumnīcas. Eko-etno festiņš Mārupei 95!

Par projektu: Mārupiešus interesē viss inovatīvais pasaulē un mūsdienīgais mākslā!

Mūsu pasākumos Eko-etno festiņš  Mārupei 95! mākslinieki kopā ar novadniekiem radīs mūsdienu mākslas, dizaina objektus no jau izmantotajiem sadzīvē materiāliem.

Eko-etno festiņā:

  • „Botānika rullē ” Tīrainē  - novadnieki iepazīsies ar jaunām tendencēm izmantot lietotus materiālus  gleznās, kā arī darbnīcā  veidos modes dizainu no vecā tekstila, džinsiem.
  • Interaktīvajā izpētes darbnīcā ”Laipni lūgti džungļos” bērnu svētkos iepazīstināsim bērnus  ar otrreizējās pārstrādes materiāliem un to pielietošanu  un veidosim krāšņu mākslas darbu, izmantojot tos.
  • ”Veco džinsu šiks” Skultē  -  novadnieki  iepazīsies ar iespējām izmantot lietotus materiālus  mākslā, veidosim dizainu no vecā tekstila.

 

4. Pieteicējs: Jaunmārupes iedzīvotāju biedrība

Nosaukums: Aktīvās atpūtas zona, bērnu rotaļu laukums un sporta laukums jauniešiem un pieaugušajiem Jaunmārupes ciemā (5.kārta)

Par projektu: 2018. gadā, pateicoties konkursam “Mārupe - mūsu mājas”, Jaunmārupē, īpašumā “Sprosti - 1” tika izveidota droša atpūtas vieta bērniem vecumā no 1 līdz 5 gadiem, kur aktīvi darboties un pavadīt kopā laiku. 2019. gadā laukums tika papildināts ar diviem labiekārtojuma elementiem bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem. Sarunās ar iedzīvotājiem noskaidrojām, ka laukumu nepieciešams papildināt ar vingrošanas aprīkojumu bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem,  lai attīstītu veiklību un spēku, ko plānojam iegādāties un uzstādīt projekta ietvaros.  

 

5. Pieteicējs: Biedrība “Esam šeit”

Nosaukums: Bezmaksas lekcijas “Informācijas tehnoloģiju drošība” jeb kā pasargāt sevi no kiberapdraudējumiem

Par projektu: Projekta ietvaros Mārupes Valsts ģimnāzijā, Mazcenas bibliotēkā un Mārupes pamatskolā tiks organizētas lekcijas, kurās dalībnieki uzzinās par apdraudējumu veidiem interneta vidē un viedierīcēs, gūs informāciju, kā atpazīt krāpnieciskas darbības, pikšķerēšanas vēstules. Uzzinās, kā rīkoties, sastopoties ar "vīrusu", tiks iepazīstināti ar reālās dzīves piemēriem un tipiskākajām kļūdām virtuālajā vidē.

 

6. Pieteicējs: Lāsma Luksa

Nosaukums: Mārupes labiekārtotais rotaļu laukums ģimenēm ar bērniem

Par projektu: Bērnu rotaļu laukums atradīsies Mārasciemā, Māliņu ielas sākuma daļā. Šeit būs pieejams spēļu komplekss bērniem ar torni, slidkalniņu, kāpšļiem un dubultajām šūpolēm. Būs atsevišķa smilšukaste. Ģimenēm uz vietas būs iespēja ieturēt maltīti, jo atpūtas vietā tiks uzstādīti divi parka soliņi un, rūpējoties par vides nepiesārņošanu, vietā tiks ierīkota atkritumu tvertne. Bērnu drošības nolūkos laukumiņš tiks daļēji iežogots.

 

7. Pieteicējs: Biedrība “Džudo klubs Mārupe”

Nosaukums: Džudo diena Mārupē 2020

Par projektu: Džudo klubs Mārupe plāno organizēt kārtējo pasākumu “Džudo diena Mārupē 2020”.  Pasākuma mērķis ir  motivēt bērnus pievērsties veselīgam dzīvesveidam un aktīvi nodarboties ar sportu.

“Džudo diena Mārupē 2020” ir lieliska iespēja iepazīstināties ar šo olimpisko sporta veidu. Pasākuma laikā ieplānots atvērtais džudo treniņš un paraugdemonstrējumi, bet iesācējiem būs iespēja pārbaudīt savus spēkus sacensībās. Pasākuma viesiem  būs  iespēja piedalīties viktorīnā un  saņemt  patīkamas balvas. 

 

8. Pieteicējs: Biedrība “Biznesa Vēstniecība”

Nosaukums: Bezmaksas lekciju un meistarklašu cikls Mārupes iedzīvotājiem

Par projektu: Bezmaksas lekcijas un meistarklases dažādām interesēm:

  • Veiksmīga zīmola veidošanas darbnīca mazajiem uzņēmējiem. Instagram meistarklase mazajiem uzņēmējiem.
  • Praktisks nodarbību cikls visas vasaras garumā 5-18 g. bērniem un jauniešiem, lai apgūtu pirmos soļus biznesā (8 nodarbības).
  • Veselīga uztura pamati kopā ar prof. Anatoliju Danilānu.
  • Dzīvo un mākslīgo ziedu vainagu veidošana Līgo svētkiem.

 

9. Pieteicējs: SIA “SilJa”

Nosaukums: Dzīvā bibliotēka, 2. sezona

Par projektu: Pēc īpaša apmeklētāju lūguma vēlamies turpināt iesākto iedvesmojošo tikšanos ciklu. Iecerētas tikšanās ar viediem ļaudīm cienījamos gados, kuri var iedvesmot ar savu dzīves un profesionālā ceļa stāstu tādās jomās kā fotografēšana, arhitektūra, bizness, māksla, literatūra, teātris (Imants Lancmanis, Ēriks Hānbergs, Lilita Ozoliņa u.c.). Neaizmirstami vakari, vērtīgas atziņas un mājīga atmosfēra.

 

10. Pieteicējs: Biedrība “Jaunmārupe skrien”

Nosaukums: Tautas skrējiens „Mārupe 2020”

Par projektu: Projektā Mārupes novadā organizēsim tautas skrējienu „Mārupe 2020” sertificētā 5 km trasē. Skrējiens plānots novada Bērnu un jauniešu svētku „Ar vasaru saujā” ietvaros. Vēlamies atbalstīt veselīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu ģimenes, draugu un novadnieku lokā, aicinot piedalīties kā lielos, tā mazos novada iedzīvotājus, kā arī sekmēt sporta attīstību novadā.

 

11. Pieteicējs: Biedrība “Krones iela 56”

Nosaukums: Spēles “Panna” laukums – Krones 56, Mārupē, Mārupes novadā

Par projektu: Ieceres projekts paredz uzstādīt spēles “Panna” laukumu, veicinot pašvaldībā sporta aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu.

Spēle “Panna” ir ielu futbola paveids, kur spēles galvenais uzdevums ir izsist bumbu pretiniekam starp kājām. Spēle notiek uz apļveida laukuma ar apmalēm (6m diametrā) un maziem vārtiem. Spēle parasti notiek trīs minūtes un uzvar tas, kurš pirmais iesit trīs vārtus.

 

12.Pieteicējs: Elīna Puncule

Nosaukums: Mārupes Aukstumpeldēšanas kustības popularizēšana un attīstīšana

Par projektu: Stipra imunitāte un laba veselība ir kvalitatīvas dzīves priekšnosacījums. Jau otro sezonu Mārupē aktīvi un drosmīgi cilvēki pulcējas, lai kopīgi dotos ziemas peldēs “JIP Mārupīte” kompleksā. Šis projekts palīdzētu iedvesmot arī citus uzsākt aukstumpeldes savas veselības uzlabošanai - izzinoša lekcija un aukstumpeldēšanas sezonas atklāšanas pasākums ar interesantu programmu ikvienam interesentam.

 

13. Pieteicējs: Signe Lesiņa

Nosaukums:Enerģisks un laimīgs mārupietis!

Par projektu: Cigun nodarbības - Cigun ir  atveseļošanās vingrošana, kur uzmanība tiek koncentrēta uz sava ķermeņa kustībām un elpu, kas palīdz sakārtot cilvēka domāšanu.

Semināri “Emocijas, to ietekme un pārvaldība”, “Iekšējā bērna dziedināšana”, “Vēlmju piepildīšanas tehnikas” palīdzēs cilvēkiem labāk sevi iepazīt, apzināties savus sapņus un zināt veidus, ka tos piepildīt.

 

14. Pieteicējs: Biedrība “Par zaļu Pierīgu”

Nosaukums: Sabiedrības veselības pasākumi, izmantojot latviskās pirts tradīcijas

Par projektu: Projekts vecinās sabiedrības un iedzīvotāju izpratni par apkārtējās vides izmantošanas iespējām veselības uzlabošanai, izmantojot latviskās pirts un kultūras tradīcijas. Projekta ietvaros veiktās aktivitātes iepazīstinās iedzīvotājus ar dabā, t.sk. mežā sastopamo koku un augu izmantošanas iespējām, tēju vākšanas tradīcijām, slotu siešanu, skrubju (latviski - berzīšu) taisīšanu un latviskās pirts rituāliem.

 

15. Pieteicējs: Biedrība “Sporta klubs virsotne”

Nosaukums: Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs! Drošas skrituļslidošanas skola – apmācība, pilnveidošana, drošība uz slidām.

Par projektu: Drošas skrituļslidošanas skoliņā notiks regulāras skrituļslidošanas apmācības un pilnveidošanas nodarbības, lai bērni kļūtu zinošāki un drošāki skrituļslidotāji, samazinot traumu risku sev un apkārtējiem. Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs!

Projekta ietvaros notiks arī skrituļslidošanas un veselīga dzīvesveida popularizēšanas pēcpusdiena – Ģimeņu un Draugu sporta svētki – ar dažādu sporta spēļu aktivitātēm svaigā gaisā.

 

16. Pieteicējs: Jēkabs Tutiņš

Nosaukums: Muzikālās jaunrades attīstība Mārupes novadā

Par projektu: Radīt jaunajiem mūzikas māksliniekiem pieejamas, kvalitatīvas mūzikas atskaņošanas un ierakstīšanas iespējas. Nodrošinot tos ar vajadzīgo,  Mārupes Mūzikas un mākslas skolā lokāli izveidoto tehnikas kopumu, kas ļautu šī projekta mērķauditorijai veidot kvalitatīvu mūzikas saturu:

1) mēģinājumu norisēs;

2) savas mūzikas ierakstīšanas izveidē un vispār tās iespējai;

3) turp rīkotajiem jauniešu koncertiem.

Kopumā radot spēcīgas mūzikas jaunrades attīstību, sevī ietverot, pastiprinātu indivīda talanta izkopšanu, vainagojot to ar kvalitatīvas mūzikas skanējuma pasniegšanu:

1)plašākai auditorijai;

2)iespējamiem sadarbības partneriem;

3) ierakstu kompānijām.

Iegādājamās tehnikas pamatā tiek izvirzīti divi galvenie faktori – viegli lietojama un 21.gadsmitam atbilstoša - kvalitatīva.

 

17. Pieteicējs: SIA “Brazīlija”

Nosaukums: Pludmales sporta diena Mārupes iedzīvotājiem

Par projektu: Pludmales sporta dienas mērķis ir veicināt sportiski aktīva dzīvesveidu, kā arī popularizēt pludmales volejbolu un pludmales tenisu kā vissezonas sporta veidu. Sporta dienas ietvaros plānoti sportistu paraugdemonstrējumi, pludmales volejbola turnīrs jauniešiem, pludmales tenisa meistarklases pieaugušajiem, kā arī 4 posmu sacensības ar pludmales volejbola, tenisa un futbola elementiem mazākiem bērniem.