Mini Motokrosa II posms jau 6.jūlijā

04.07.2016.

Trešdien, 6.jūlijā Mārupes mototrasē „Vilciņi” savu sezonu turpinās jauno motosportistu vidū plašu atsaucību izpelnījusī Mārupes kausa izcīņa Mini Motokrosā. Jau pirmais posms vien pulcēja 70 braukt gribētājus, bet pieredze rāda, ka dalībnieku skaits ar katru reizi aug. Šobrīd trase sagatavota jaunajām cīņām 2. posmā un sacensību organizators ar prieku gaida ikvienu braukt gribētāju.

Camk_Latgale (2)Jau iepriekš informējām, ka Mini motokrosa sacensības ir vienas no retajām motokrosa sacensībām, kas piemērotas tikai bērniem. Šeit savus pirmos soļus motosportā var spert ikviens mazais braukt gribētājs - sacensībās var piedalīties sportisti sākot no 3 gadu vecuma – pārstāvot pašu mazāko Rūķīšu klasi. Lielākā klase, kas piedalās sacensībās ir MX85, kuru pārstāvēt var sportisti no 12 līdz 15 gadiem. Sacensībās rūpīgi tiek sekots līdzi bērnu drošībai, tādēļ mazāko klašu sportisti startē atsevišķā, viņu spējām atbilstošā trasē. Papildus iemaņas katrā posmā apgūst arī jau pieredzējuši sportisti, kuri uz pjedestāliem redzam pat Latvijas kausa un Latvijas čempionāta sacensībās. Tādējādi jaunajiem sportistiem ir iespēja mācīties no līderiem un iemēģināt spēkus spēcīgā konkurencē, izjūtot īsto sacensību garšu.

Vienmēr smaidīgais un atvērtais sacensību organizators Aivars Ābols ar prieku sagaidīs ikvienu dalībnieku – gan to, kurš trasē savas prasmes attīsta ik sezonu, gan to, kurš tikai tagad uzdrīkstējies startēt. Tā kā Aivaram ir plaša pieredze mazo sportistu trenēšanā un apmācībā, nepieciešamības gadījumā viņš noteikti sniegs arī kādu vērtīgu padomu.

Šosezon paralēli sacensībām norisinās arī „IK Ausekļa” kauss Mini motokrosā, kurā sportisti startē komandās, vācot kopējos punktus. Pēc pirmā posma vadībā atrodas motoklubs „Camk Latgale”, tuvākie sekotāji ir motokluba „Bieriņi” 1.komanda, bet trešajā vietā atrodas komanda „X-Skills Racing Team”.

Kopskaitā 2016.gadā Mini motokrosa sacensības Mārupē aizvadīs 5 posmus. Liels paldies par atbalstu jāsaka Mārupes novada domei, kas palīdz realizēt šo projektu un veicina jauno sportistu izaugsmi novadā.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Ābelniece, Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) preses sekretāre

Tālr.: +371 22173784, e-pasts: kristine@lamsf.lv