Mārupes uzņēmums «Madara Cosmetics» saņem «Nasdaq» Baltijas biržu balvu

01.02.2019.

Birža "Nasdaq" ceturtdien, 31. janvārī, paziņoja balvas "Nasdaq Baltic Awards 2019" uzvarētājus, godinot labākos "Nasdaq" Baltijas biržu uzņēmumus atklātības, labas pārvaldības un investoru attiecību izcilības jomā, izceļot aktīvāko un nozīmīgāko biržas biedru sniegumu. Starp laureātiem ir arī Latvijas uzņēmums "Madara Cosmetics", kura ražotne atrodas Mārupē.

Balvas sešās nominācijās un viena speciālbalva piešķirta Baltijas biržu un "Nasdaq CSD" organizētajā tiešraides ceremonijā vienlaikus Tallinā, Rīgā un Viļņā.

Atzīmējot šo notikumu, "Nasdaq" prezidente Adena Friedman uzaicināja "Nasdaq" Baltijas biržās kotētos uzņēmumus "LHV Group", "Madara Cosmetics" un "Lietuvos Energija" vienlaikus svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas zvanu "Nasdaq MarketSite", Ņujorkas Taimskvērā, ASV.

Viens no vadošajiem Eiropas zīmoliem organisko produktu jomā "Madara Cosmetics" ieguva balvu nominācijā "Labākās investoru attiecības First North tirgū" par izcilu informācijas atklāšanas praksi un sasniegumiem investoru piesaistē alternatīvajā tirgū. ""Nasdaq" Baltijā kotētie uzņēmumi tika izvērtēti, ņemot vērā to tirdzniecības aktivitāti un akciju cenas pieaugumu, izcilību korporatīvajā pārvaldībā un caurskatāmībā, kā arī ņemot vērā to, kā uzņēmumus vērtē tirgus dalībnieki un investori.

Katrs novērtēšanas kritērijs ir būtisks pats par sevi un vienlaikus citus papildinošs. Uzņēmums, kas darbojas saskaņā ar labāko praksi, izprot labas pārvaldības un caurskatāmības lomu – gan teorijā, gan praksē. Savukārt investori novērtē šāda uzņēmuma centienus investoru informēšanā," skaidroja "Nasdaq Baltic Awards" vērtēšanas komitejas priekšsēdētājs, Attīstības tirgus ESG vadītājs Džefrijs Mazullo.

"Nasdaq Baltic Awards" balva iedibināta 2018. gadā pēc "Nasdaq" Baltijas biržu un "Nasdaq CSD" iniciatīvas, lai ik pēc diviem gadiem izvērtētu un godinātu "Nasdaq" Baltijas biržu uzņēmumu sasniegumus atklātības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā. Balvas mērķis ir izcelt biržas uzņēmumus ar labāko investoru attiecību kvalitāti un akciju cenas pieaugumu biržā, kā arī godināt labāko biržas biedru veikumu un citus ievērojamus gada notikumus, kas būtiski ietekmējuši Baltijas kapitāla tirgus attīstību. Baltijas biržas uzņēmumus un biedrus vērtē vietējie un starptautiskie uzņēmumu pārvaldības un investoru attiecību eksperti.

"Nasdaq" ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības un kotēšanas iespējas investoriem un uzņēmumiem, nodrošina biržu tehnoloģiju un informācijas pakalpojumus. "Nasdaq" grupas biržās kotējas vairāk kā 4000 uzņēmumu, kuru kopējā tirgus vērtība sasniedz 12 triljonus ASV dolāru. "Nasdaq Baltija" ir reģionāls kapitāla tirgus, kas ietver "Nasdaq Tallinn", "Nasdaq Riga" un "Nasdaq Vilnius" biržas un "Nasdaq CSD" centrālo vērtspapīru depozitāriju.