Mārupes novads draudzīgāks gājējiem un velosipēdistiem

12.10.2018.

Laika posmā no 2017.gada rudens līdz 2018.gada vasarai, Rožu ielas un Vecā Mārupes ceļa (C-6) pārbūves ietvaros izbūvēts sen gaidītais gājēju un velosipēdistu celiņš ar apgaismojumu, kas savieno Mārupes ciemu ar Jaunmārupi.

Veloceliņš tika atklāts Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros ar pilsētvides spēli “Acīgais mārupietis”. Šīs nedēļas laikā iedzīvotāji tika aicināti kādā videi draudzīgā veidā (pastaigājoties, nūjojot, braucot ar velo) doties spēlē pa jauno veloceliņu, atrodot un saskaitot tajā apslēptus Mārupes novada logo. 22.septembrī Mārupes novada Rudens ražas gadatirgū, Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā, tika sveikti un apbalvoti acīgākie mārupieši, kas saņēma pārsteiguma balvas no pašvaldības un Valsts reģionālās attīstības ministrijas.

Jaunais, 5 km garais gājēju un velosipēdistu celiņš sākas pie pirmsskolas izglītības iestādes “Mārzemīte”, Rožu ielā 35, un beidzas pie Loka ceļa, ļaujot gājējiem un velobraucējiem šķērsot A5 autoceļu Rīgas apvedceļš (Salaspils—Babīte), atdalīti no auto transporta.  

Īpaši jāuzsver, ka darbi vēl nav galā un turpinot transporta infrastruktūras attīstību novadā, celiņu 2019.-2020.gadā plānots savienot ar Mazcenu aleju un turpināt Jaunmārupes ciema teritorijā.

veloceli%C5%86%C5%A12.jpg