Mārupes novada Sociālais dienests informē

24.03.2020.

Pieņemšanas, pabalstu izmaksas:

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju visā valsts teritorijā, no 13.03.2020. līdz 14.04.20.20. Mārupes novada Sociālais dienests ierobežo klientu apkalpošanu klātienē. Aicinām izmantot iespēju iesniegt iesniegumus izvēloties vienu no Jums ērtākajiem veidiem – elektroniski, sūtot informāciju ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu socialaisdienests@marupe.lv, sūtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētos dokumentus pa pastu vai atstāt pastkastē pie Mārupes novada Domes durvīm. Pašvaldība nodrošina pabalstu piešķiršanas nepārtrauktību, pārskaitot pabalstus klientam vai pakalpojuma sniedzējiem.

Kontakttālruņi: 26467993 (Daugavas iela 29), 26182588 (Jaunmārupe)

Trūcīgas un maznodrošinātas personas/ģimenes statuss:

Ja ārkārtas situācijas laikā  personai beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas personas izziņa, tā automātiski tiek pagarināta. Izsniegtās izziņas ir derīgas līdz 31.05.2020., ja esat sazinājušies ar darbinieku un pagarinājuši deklarācijas derīguma termiņu.  Minētajā laikposmā ģimenei (personai) saglabājas visi pašvaldības un valsts piešķirtie pabalsti un atvieglojumi, uz kuriem šai ģimenei (personai) ir tiesības kā trūcīgai vai maznodrošinātai.

Pārtikas pakas

Pārtikas pakas trūcīgie Mārupes iedzīvotāji var saņemt kā līdz šim, stingri ievērojot visas drošības prasības. Sociālā darba speciālisti ar Jums sazināsies par ērtāko veidu kā saņemt vai piegādāt paku. Tāpat iedzīvotājiem, kuri nonākuši bezizejas situācijā, tiks nodrošināta iespēja saņemt pārtikas paku, sazinoties ar Sociālo dienestu.

Psiholoģisks atbalsts

Ārkārtas situācijas laikā ir iespēja saņemt psihologa atbalstu pa tālr.28314497.

Asistenta pakalpojums

Ārkārtējās situācijas laikā asistenta pakalpojuma saņēmējiem ir ierobežotas iespējas doties ārpus savām mājām, personām ar invaliditāti joprojām tiek sniegts asistenta atbalsts un asistentiem saglabāts iepriekš saņemtās atlīdzības apmērs. Aicinām arī personu ar invaliditāti asistentu atskaišu nodošanu organizēt iespēju robežās izvairoties no saskarsmes klātienē un sazināties ar saviem speciālistiem epastā vai pa tālruņiem 6749869 (Daugavas iela 29) vai 67933706 (Jaunmārupe).