Mārupes novada pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar Veļika Berezovicjas pašvaldību Ukrainā

13.04.2024.

No 8. līdz 11. aprīlim Mārupes novadā viesojās delegācija no Ukrainas – pārstāvji no Ternopiļas apgabala un Veļika Berezovicjas pašvaldības. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Mārupes novada pašvaldības darbu, uzņēmējdarbības vidi, izglītības iestāžu darbu un materiāltehnisko stāvokli, lai dalītos pieredzē un dibinātu kontaktus turpmākiem kopīgiem attīstības projektiem.

Ukrainas delegācijas sastāvā bija Veļika Berezovicjas pašvaldības priekšsēdētājs Andrijs Halaiko, Veļika Berezovicjas pašvaldības Attīstības un investīciju nodaļas vadītāja Oksana Zazuļaka, Ternopiļas reģionālās padomes Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Ruslans Kuliuks, Ternopiļas reģionālās padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Volodimirs Boļesčuks un Ternopiļas reģionālās padomes deputāts Olehs Boberskijs.

Delegācijas pārstāvju kopbilde zālē pie karogiem

 

Vizītes laikā partneri tikās ar Mārupes novada pašvaldības domes deputātiem, iepazina izglītības iestādes, tikās ar uzņēmējiem “Biznesa vēstniecībā” un uzņēmumos klātienē.

Sievietes un vīrieši pie pelēkas biznesa centra ēkas saulainā dienā

Sievietes un vīrieši pie lidostas VIP ēkas kopbildē

 

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Ukrainā vadītāju Aināru Mežuli Mārupes novada pašvaldības un Ukrainas partneri viesojās Latvijas Pašvaldību savienībā, Ekonomikas ministrijā, Zemkopības ministrijā, valsts akciju sabiedrībā “Latvijas dzelzceļš” u. c.

Sievietes un vīrieši pie Ukrainas ģerboņa un divu valstu karogiem

 

9. aprīlis Mārupes novadam un Veļika Berezovicjas pašvaldībai paliks zīmīgs ar to, ka abas pašvaldības parakstīja savu pirmo starptautisko sadarbības līgumu. Sadarbības mērķis ir nodibināt kontaktus starp abām pašvaldībām turpmākam darbam miera, attīstības, atbalsta un vietējās demokrātijas stiprināšanas virzienos. Līguma ietvaros plānots veicināt pieredzes apmaiņu ekonomikas, izglītības, kultūras, sporta, veselības aprūpes, pilsētplānošanas, tirdzniecības, zinātnes un tehnoloģiju, mājokļu un komunālās sfēras, vides aizsardzības, tūrisma, humanitāro un citu projektu īstenošanā.

Divi kungi pie galda ar karodziņiem un ziediem paraksta svarīgus dokumentus

Delegācijas pārstāvju kopbilde pie karogiem pēc līguma parakstīšanas

Plašāka foto galerija ŠEIT. 

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa