Mārupes novadā norisināsies internacionāla nometne

15.08.2022.

No 22. līdz 27. augustam Mārupes novadā norisināsies internacionāla nometne, kuras mērķis ir nodrošināt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs. Nometnē tiks iesaistītas 2 mērķauditorijas - gan latviešu jaunieši, gan Mārupes novadā uzņemtie jaunieši no Ukrainas, vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Kopā nometnē tiks iesaistīti 20 jaunieši.

Nometnes ietvaros ir plānots organizēt dažādas tematiskās dienas, lai veicinātu jauniešu integrāciju, kultūras dažādību izpratni, toleranci un iecietību un pilsonisko līdzdalību caur tematiskajām aktivitātēm: kultūras dienas, radošās darbnīcas, āra dzīves aktivitātes u.c.

Nometni īsteno Mārupes novada pašvaldības Izglītības pārvalde sadarbībā ar biedrību "Mēs attīstībai”, kā arī tiks iesaistītas pašvaldības iestādes (Sporta centrs, Tūrisma informācijas centrs, Mārupes Valsts ģimnāzija, u.c.) un vietējie uzņēmēji.

Nometne notiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz 15:00.

Dalība nometnē visiem jauniešiem ir bez maksas. Ēšana (pusdienas un kafijas pauzes) un nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Cita svarīga informācija:

  • Vietu skaits ir ierobežots.
  • Dalībniekiem ir jāpiedalās visās dienās, ar dalībnieku pilnvarotajiem pārstāvjiem tiks slēgts līgums. Dalībniekiem OBLIGĀTI ir jābūt ārsta izziņai par atļauju piedalīties nometnē, saskaņā ar MK noteikumiem Nr.981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība”.

Pieteikšanās nometnei atrodama šajā saitē:

Uz tikšanos M-up piedzīvojumā!

 

Sīkāka informācija:

Einārs Ervīns Deribo, einars.deribo@marupe.lv

Vecākais jaunatnes lietu speciālists, bērnu un jauniešu nometnes vadītājs

Valsts finansēta nometne projektā “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm”