Mārupes novada jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja pieteikties Grantu programmā “(ie)dvesma”

15.06.2021.

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā, jau piekto reizi norisināsies grantu programma “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ogres, Siguldas un Stopiņu novadiem. Kopējais pieejamo grantu apmērs šogad būs 80 000 eiro, un finansējuma saņemšanai varēs pieteikties gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Projektu pieņemšana sāksies 10. septembrī.

Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 10 000 eiro, un uz to varēs pretendēt gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļi paredzēti saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Piecu gadu laikā grantu programmas ietvaros kopā ar Pierīgas pašvaldībām esam atbalstījuši jau teju 30 jaunos uzņēmējus, un tas ir labs sadarbības piemērs, kā kopīgi varam izdarīt vairāk, nekā katrs atsevišķi. Ar katru gadu saņemam arvien vairāk pieteikumu, kas apliecina, ka mūsu vidū ir ļoti daudz aktīvu, pozitīvu un neatlaidīgu iedzīvotāju, kuri uzdrīkstas īstenot savas idejas un mērķtiecīgi izmanto pieejamos atbalsta mehānismus. Šobrīd, kad ekonomika visā pasaulē piedzīvo pārmaiņas, ir ļoti pateicīga augsne jauniem attīstības virzieniem, ilgtspējīgām idejām un straujākai izaugsmei, tāpēc esmu pārliecināts, ka arī šī gada grantu saņēmēji pārliecinoši sasniegs savus biznesa mērķus. Aicinu izmantot šo iespēju, jo, piesakoties programmai, var ne tikai pretendēt uz finansējumu, bet vienlaikus arī pārliecināties par sava biznesa plāna ilgtspēju, atlases procesa laikā pārrunājot to ar kompetentu žūriju.”

“Grantu programmā saņemtais finansējums bija mūsu tramplīns vārda vistiešākajā nozīmē. Tas bija mūsu atspēriena punkts, lai produktu, kas tobrīd bija vairāk ideja, padarītu reālu. Grantu izmantojām, lai radītu Fermentful zīmolu un izstrādātu iepakojumus mūsu fermentētajiem augu izcelsmes dzērieniem,” stāsta Anda Penka, zīmola “Fermentful” līdzdibinātāja. Uzņēmums pērn saņēma 10 000 EUR grantu no Mārupes novada fermentētu dzērienu ražošanai no zaļo griķu piena. “Finansējuma piesaiste, protams, ir viens no izaicinājumiem jauna uzņēmuma attīstībā, īpaši FoodTech nozarē. Neskatoties uz to, iespēju ir ļoti daudz gan tepat Latvijā, gan arī pasaulē. Svarīgākais ir apzināties, ka tas prasa laiku un nemitīgu darbošanos. Paralēli finansējuma piesaistes darbībām ir jāspēj virzīties uz priekšu pašu spēkiem gan ar produkta ražošanu, gan pārdošanu un mārketingu. Tas viss mūsu gadījumā strādā sinhroni, un esam pārliecinātas, ka pavisam drīz Fermentful produkti būs pieejami pircējiem,” saka Anda Penka.

Projektu pieņemšana sāksies 10. septembrī un ilgs līdz 30. septembrim. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks novembrī. Pirms projektu iesniegšanas notiks arī informatīvs tiešsaistes seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

 

Aktualizēta informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem drīzumā būs pieejama www.seb.lv/iedvesma.