Mārupes automoto kluba „Bieriņi” junioru komanda Latvijas Junioru Čempionāta posmā Viļakā izcīna trešo vietu

06.08.2015.

25. jūlijā tika aizvadīts jau ceturtais Latvijas Junioru Čempionāta posms motokrosā, kurš šoreiz norisinājās Viļakā Baltā brieža trasē. Mārupes automoto kluba "Bieriņi" junioru komanda sacensībās izcīnījusi trešo vietu.

Jaunāko grupu sportistu (4-9 g.v.) MX50 klasē komandu pārstāvēja četri mazie motobraucēji.

Tomass Šaicāns (7 gadi),  komandas līderis šajā vecuma grupā, divu braucienu summā ierindojās  6. vietā un kopvērtējumā pēc četriem posmiem ieņēma augsto 5. vietu. Cerams, ka Tomasam pietiks spējas noturēties un varbūt arī pakāpties uz 4. vietu kopvērtējumā. Turies Tomas!

Patrīcija Bērziņa (6.g.v.), cīnoties ar vecākiem puišiem un nepiekāpjoties tiem ne metra, spēja ierindoties 12. vietā posmā ( braucienos 13/ 11 vietas), kas viņai ļāva saglabāt četru posmu kopvērtējumā augsto 10. vietu starp 26 dalībniekiem, un pierādīt visiem, ka meitenes nav švakākas par puišiem. Par to viņai liels paldies no trenera!

Emīls Ivanovs (6 g.v.), sportists, kurš startē pirmo sezonu, visus klātesošos pārsteidza ar perfektiem startiem, pirmajos līkumos noturoties augstajā 3.vietā. Pirmā brauciena pirmajos divos apļos Emīls noturējās 6. vietā, bet spēka trūkums  un lielais nervu sasprindzinājums neļāva ilgāk turēties starp līderiem, un braucienos, finišējot attiecīgi 12./14. vietā, kopvērtējumā Emīls ierindojās 13.vietā. Taču ar laiku spēks pieaugs un rezultāts arī.

Raivo Laicāns (6 g.v), mārupietis, kuram šis bija pirmais Latvijas Čempionāts motokrosā, stabili nobrauca abus braucienus 16. vietā no 20 dalībniekiem un parādīja, ka ir gatavs cīnīties un aktīvi trenēties, lai panāktu līderus. Apsveicam viņu visu komandas biedru vārdā ar pirmajām nopietnajām sacensībām!

Vecākajā grupā, kas startē MX65 klasē ( vec. no 9-12 gadiem), komandai punktus ieguva trīs mazie moto braucēji.

Edvards Bidzāns,  komandas līderis, izcīnīja augsto 2. vietu, cīnoties ar saviem ārzemju konkurentiem -  igauni  Romeo Karu, kurš  uzvarēja šīs sacensības,  un  Baltkrievijas pārstāvi Danielu Valoviču, kas palika trešais. Edvards Bidzāns sacensībās pierādīja, ka ir viens no Baltijas līderiem šajā vecuma grupā.

Mareks Stendzenieks ierindojās 18. vietā, kas nav viņa meistarībai atbilstoša. Ja sacensību sākums un 12. vieta, kurā viņš atradās abu braucienu sākumā, var apmierināt treneri, tad pēdējie apļi jau bija labāki, kā iepriekšējos posmos, bet vēl vajag nedaudz gribasspēka, jo izturības un meistarības pietiek.

Fjodars  Baevs, tāpat kā Raivo, pirmo reizi startēja Latvijas Čempionātā, taču tehniskas problēmas ar motociklu neļāva viņam veiksmīgi aizvadīt pirmās šāda līmeņa sacensības. Novēlu, lai veicas turpmāk.

Sacensības bija aizvadītas un mazo sportistu vidū pie goda pjedestāla apbalvošanas ceremonijas laikā valdīja prieks par komandas izcīnīto 3.vietu Latvijas Junioru Čempionātā 20 komandu konkurencē.

Kā komandas vadītājs ceru, ka komandai izdosies izcīnīt 3.vietu arī kopvērtējumā visu 6 posmu garumā, jo pašlaik komanda atrodas 4.vietā, atpaliekot no trešās vietas tikai par 50 punktiem. Esmu pārliecināts, ka pie veiksmīga starta to ir iespējams izdarīt.