Klavierspēles audzēknes Klaipēdas konkursa “Baltijos gintarėliai” diplomandes

25.05.2015.

No 22. līdz 23.maijam Klaipēdā notika V Starptautiskais jauno pianistu konkurss “Baltijos gintarėliai”. Mārupes Mūzikas un mākslas skolas Klavieru nodaļas pedagogi Dace Akmentiņa un Silvija Notte sagatavoja savas klavierspēles klases audzēknes Terēzi Priekuli, Emīliju Vanderi un Annu Lindu Rūtenbergu šim konkursam.

“Baltijos gintarėliai” mūsu klavieru nodaļas audzēknēm bija viens no atbildīgākajiem konkursiem. Terēze Priekule (1.kl.) klavierspēli mācās otro gadu, Emīlija Vandere (1.kl.) klavierspēli mācās pirmo gadu un Anna Linda Rūtenberga (3.kl.) klavierspēli agūst jau trešo gadu. Tas ir ļoti neilgs laiks mūzikas instrumenta spēles apguvē. Skolotājas ievēroja jauno mūziķu interesi par klavierspēli un tādēļ maz pamazām, bet ļoti mērķtiecīgi sāk veidot arī skatuves un konkursa pieredzi, kura nepadodas viegli.

Terēze Priekule ir piedalījusies jau trīs konkursos - III Starptautiskajā brāļu Mediņu konkursā (III vieta), Konkursā - koncertā "Talants Latvijai 2014/2015" un tagad jauno pianistu konkursā Klaipēdā “Baltijos gintarėliai” (konkursa diplomande). Mārupes Mūzikas un mākslas skolas zonas rīkotajā koncertu ciklā veltītā franču komponistu klaviermūzikai. Koncerti notika Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un Babītes Mūzikas skolā.

Terēze
Terēze Priekule

Anna Linda Rūtenberga piedalījusies divos konkursos. Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā "Muzikinė mažųjų mozaika" Alytus (konkursa Laureāte), un jauno pianistu konkursā Klaipēdā “Baltijos gintarėliai” (konkursa diplomande).

Anna
Anna Linda Rūtenberga

Emīlija Vandere ir pašā ceļa sākumā. Viņas pirmais mācību gads mūzikas skolā ir ļoti radošs un jācer arī interesants. Emīlija muzicē klavieru duetā un šogad ir piedalījusies kameransambļu konkursā Alytus (Lietuva), iegūstot atzinības rakstu par labāko romantisma laikmeta skaņdarba izpildījumu. Kopā ar mūsu skolas simfonisko orķestri, piedalījusies kamerorķestra festivālā Tukumā, orķestra skatē, un laureātu koncertā koncertzālē "Lielā Ģilde". Kā soliste muzicējusi III Starptautiskajā brāļu Mediņu konkursā un nupat jauno pianistu konkursā Klaipēdā - “Baltijos gintarėliai”. Emīlija muzicējusi arī Jaunmārupes bērnudārzā un maijā - Limbažu mūzikas skolā un Limbažu muzejā, "Muzeju nakts" pasākumos. Emīlija mācās klavierspēli ar prieku, viņai patīk uzstāties, un, galvenais, viņa lielu daļu no sava brīvā laika pavada pie klavierēm.

Emīlija
Emīlija Vandere

Ar šo rakstu par trīs mūsu skolas audzēkņu radošajām aktivitātēm, gribētu aicināt bērnus vecumā līdz 7 gadiem nākt mācīties klavierspēli Mārupes Mūzikas un mākslas skolā. Būs daudz jāspēlē, garas stundas pavadot pie mūzikas instrumenta, pretī saņemsiet gandarījumu, ko sniedz mūzika.

Lielu atbalstu mēs saņemam no mūsu novada domes, kura veicina jauniešu radošuma izpausmes, dodot iespēju koncertēt arī ārpus Latvijas. Mūsu klaviernodaļas audzēkņi ir muzicējuši ne tikai Lietuvā, bet arī Igaunijā, Francijā un Itālijā.

Uzņemšanas eksāmeni sākas 2.jūnijā.

Silvija Notte, klavierspēles skolotāja