Ķīnas un vairāku ministriju pārstāvji tiekas Lidostas Parkā Mārupē, lai diskutētu par Ķīnas uzņēmumu darbību Latvijā

01.02.2019.

Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) delegācija šonedēļ, apmeklēja SIA PICHE attīstīto Lidostas Parku, lai iepazītos ar MGI Tech Latvia attīstības plāniem, veidojot dzīvības zinātņu un tehnoloģiju parku, kā arī pārrunātu nākotnes ieceres saistībā ar citu Ķīnas uzņēmumu piesaisti. Tuvākajās dienās, Lidostas parkā, gaidāma arī Ķīnas vēstniecības ekonomikas padomnieka vizīte, informē Piche pārstāvji.

PR_viz%C4%ABte%202.jpg

Lidostas Parks ir viens no lielākajiem Mārupē topošajiem biznesa parkiem ar vairāk kā 23 000 m2 lielu platību. Ņemot vērā tā atrašanās vietu blakus starptautiskajai lidostai “Rīga”, interesi par to izrāda ne tikai vietējie uzņēmumi, bet arī ārzemju kompānijas.

“Latvijā jau ilgāku laiku novērojams kvalitatīvu noliktavu un ofisa telpu trūkums, kas liedz Latvijas tirgū ienākt lieliem uzņēmumiem, kuriem nepieciešamas gan A klases telpas, gan apkārt esošā infrastruktūra. Mūsu mērķis ir šo situāciju labot turpmākajos divos gados uzbūvējot vēl divus A klases līmeņa biznesa parkus, “ stāsta SIA PICHE priekšsēdētājs Pēteris Senkāns.

Tikšanās laikā SIA Piche iepazīstināja  Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un LIAA pārstāvjus ar savu līdzšinējo pieredzi tādu uzņēmumu piesaistē kā MGI Tech Latvia un Printful.  P. Senkāns uzsver, ka šādu parku attīstība rada būtisku pienesumu Latvijas ekonomikai, radot gan jaunas darba vietas, gan pievēršot ārvalstu investoru uzmanību.

foto_PR_viz%C4%ABte.JPG

“Līdz šim bijām domājuši, ka Ķīnas interese par uzņēmējdarbības attīstīšanu Latvijā ir bijusi neliela, bet, kā secinājām no pārrunām ar ministriju pārstāvjiem, Latvijai ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar Centrāleiropas valstīm,  piemēram, Vāciju. Pirmkārt, pie mums projektu iespējams realizēt daudz ātrāk, jo nav jāgaida rindās. Mēs esam daudz pretimnākošāki, jo mums katrs šāds uzņēmums ir svarīgs, savukārt tādās valstīs kā Vācija, viņi būs vieni no simts, kam nepieciešama palīdzība jauna tirgus iekarošanā,“ stāsta Senkāns, “tā pat, pie mums gaidāma arī Ķīnas vēstniecības Latvijā ekonomikas padomnieka vizīte. Tās laikā centīsimies izzināt vairāk par Ķīnas interesējošajiem sektoriem Latvijā un iespējamajiem sadarbības modeļiem.”

Kā jau iepriekš ziņots, vieni no lielākajiem Lidostas Parka nomniekiem būs genomikas uzņēmums MGI Tech Latvia. SIA Latvia MGI Tech ir reģistrēts 2017. gada 14. jūlijā un pilnībā pieder Honkongā reģistrētam uzņēmumam BGI Complete Genomics Hong Kong Co., Limited. BGI ir viens no pasaules lielākajiem genomikas uzņēmumiem, kura misija ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti ar zinātnes un tehnoloģiju palīdzību. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Šendžeņā, Ķīnā.

Jāatzīmē, ka trīspusējs sadarbības memorands starp BGI, Vuhaņas Nacionālo bioindustriju bāzi un Latvijas Ekonomikas ministriju par sadarbību dzīvības zinātņu un tehnoloģiju parka izveidošanai Latvijā tika parakstīts 2017. gada nogalē Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) līderu samita laikā Budapeštā.

Tikšanās laikā ar MGI Tech Latvia 16+1 Nacionālais koordinators Juris Štālmeistars pauda ārlietu dienesta atbalstu uzņēmuma attīstības plāniem, izsakot cerību, ka topošais dzīvības zinātņu un tehnoloģiju parks kļūs par vienu no Latvijas veiksmes stāstiem 16+1 formāta ietvaros.

Lidostas Parka attīstītājs ir SIA PICHE, un, salīdzinot ar 2017. gadu, uzņēmums ir spējis palielināt apgrozījumu vairākas reizes. Uzņēmumam ir vairāk kā 10 gadu pieredze industriālo objektu attīstīšanā, un šī gada pavasarī tiks uzsākta Lidostas Parks II būvniecība.