Izbūvēts jaunā veloceliņa savienojums ar Jaunmārupes ciemu

07.06.2019.

Turpinot velo transporta infrastruktūras attīstību novadā, 2019.gadā izbūvēts Mārupe -Jaunmārupe apvienotā gājēju un velosipēdistu celiņa turpinājums, kas savieno Jaunmārupes ciemu un turpinās gar Mazcenu aleju līdz šķērsielai pie Jaunmārupes pamatskolai.

Jau iepriekš ziņots, ka laika posmā no 2017.gada rudens līdz 2018.gada vasarai, Rožu ielas un Vecā Mārupes ceļa (C-6) pārbūves ietvaros tika izbūvēts sen gaidītais gājēju un velosipēdistu celiņš ar apgaismojumu, kas savieno Mārupes ciemu ar Jaunmārupi. Darbi tika turpināti arī šogad un ir izbūvēts veloceliņa turpinājums.

5 km garais gājēju un velosipēdistu celiņš sākas pie pirmsskolas izglītības iestādes “Mārzemīte”, Rožu ielā 35, šķērso Jaunmārupes viaduktu, ļaujot gājējiem un velobraucējiem pārkļūt pāri A5 Rīgas apvedceļam (Salaspils—Babīte), un Loka ceļu, ievedot Jaunmārupes ciema teritorijā.

Turpinot darbus, plānots izveidot un labiekārtot atpūtas vietu gājējiem un velobraucējiem pie Jaunmārupes ūdenstorņa, kur tiks uzstādīti soliņi, publisks dzeramā ūdens krāns, velosipēdu statīvi un karte. Papildus dzeramā ūdens krāni nākotnē tiks uzstādīti arī gājēju un velosipēdistu celiņa posmā no Mārupes līdz Jaunmārupes viaduktam.

celiņš