Edvards Bidzāns kļūst par Eiropas čempionu motokrosā MX85 klasē. Apsveicam!

29.07.2019.

14 gadus vecais motokrosa braucējs Edvards Bidzāns kļūst par Eiropas čempionu motokrosā MX85 klasē. Apsveicam! 

LETA. Latvijas jaunais motokrosa braucējs Edvards Bidzāns svētdien Čehijā kļuva par Eiropas čempionu 85 kubikcentimetru klasē (EMX85).

“MX Moduls” vienības braucējs Bidzāns, kurš startēja ar “Husqvarna” spēkratu, sestdien bija pirmais pirmajā braucienā, bet svētdien finišēja otrais, kas summā ļāva tikt pie 47 punktiem un Eiropas čempiona titula.

Otro vietu ar 45 punktiem guva itālis Valērio Lata, kurš uzvarēja otrajā braucienā, bet trešais ar 42 punktiem bija francūzis Kantēns Marks Prinjeress.

“Labāku nedēļas nogali es nevarētu vēlēties! Esmu ļoti priecīgs par abiem braucieniem. Starti nebija tie labākie, bet braucienos centos visiem tikt garām, pirmajos apļos apdzinu visus, turpināju kontrolēt situāciju. Paldies manai komandai “MX Moduls”, paldies manam trenerim Arnim Kalniņam, paldies tētim, mammai. Kopā mēs to izdarījām,” komanda citē Bidzāna teikto.

“Esam ļoti laimīgi un gandarīti par padarīto darbu. Lepojamies ar Edvarda sasniegumu. Mūsu smagais un ilgstošais darbs ir nesis augļus. Emocijas ir augstas, sakāpinātas, vēl neesam to aptvēruši. Pirmā brauciena uzdevums bija uzvarēt. Tas tika izpildīts. Otrajā braucienā bija jāskatās, ko treneris uzrakstījis rādāmajā dēlī, jo otrā brauciena līderim, lai izcīnītu titulu, vajadzēja, lai Edvards finišē trešais. Tāpēc mēs nolēmām viņu neapdzīt, lieki neriskēt, jo nezinājām, uz ko viņš ir gatavs. Mums pietika ar otro vietu, lai izcīnītu titulu. Edvards visu izdarīja perfekti,” uzsver jaunā motobraucēja treneri Kalniņš.

Tikmēr ceturto vietu izcīnīja Kārlis Alberts Reišulis, 21. un 22.pozīcijā bija Kirils Maslovs un Roberts Lūsis, 30.bija Martins Platkēvičs, bet 36. un 37.vietā bija Uldis Freibergs un Kristers Jabergs. Savukārt EMX65 klasē 33.pozīciju guva Raivo Laicāns.

Izmantotie resursi:
LETA

eb