Edvardam Bidzānam sudraba medaļa Pasaules Junioru Čempionātā motokrosā!

16.07.2019.

Edvardam Bidzānam sudraba medaļa Pasaules Junioru Čempionātā motokrosā!

14.07. Itālijas pilsētiņā Trentino-Alto Adigenotika notika Pasaules Junioru Čempionāts 2019 motokrosā , kur piedalījās Mārupietis 2016 gada Eiropas Čempions MX65 klasē ( 10-12 gadi vec. bērni) Edvards Bidzāns , kurš startēja MX85 klasē (12-14 gadi vec. bērni) . Piektdien sacensībām šajā klasē  piereģistrējās 78 dalībnieki no 28 valstīm. Sestdien brīvais treniņš un kvalifikācijas sacensības, ar ātrākā apļa laika uzrādīšanu. Sportisti tika sadalīti divās grupās,    ( A un B ), pa 39 sportisti katrā.

Edvards savā grupā uzrādīja ātrāko apļa laiku, un starp 39 sportistiem ierindojās 1. vietā.

Svētdien uz starta stājas pirmajā braucienā  40 dalībniekiem, un Edvards nostājas starp diviem Itāļu motosportistiem, un pēc barjeras nokrišanas pirmo līkumu Mārupietis izbrauc sestajā vieta, un aktīvi uzbrūkot priekšā braucošiem finišu sasniedz ceturtajā vieta.

Otrā braucienā Edvards atkal nostājas pie starta barjeras starp itāļu braucējiem, kuri kopvērtējumā ieņēma 1. un 3. vietu, mūsu sportists to pirms starta nezināja.

 Barjera krīt, otrais brauciens sācies,  un atkal Edvards pirmajā līkumā ir sestajā vietā, bet lielais gribas spēks ļauj viņam aizcīnīties līdz 2. vietai, kas Mārupieti Edvardu Bidzānu kopvērtējumā ierindo 2. vietā .Sudrabs!!! URĀ !!!

Pasaulē otrais un sudraba medaļa brauc mājās uz Mārupi un Latviju.

Apsveicam Edvardu, viņa tēvu Jāni un mammu  , treneri Arni Kalniņu, motora meistaru Jāni Krastiņu ar ļoti augsto rezultātu, šinīs sacensībās un novēlam 28.07.19. Čehijā Loketā, kur Edvards startēs  Eiropas Čempionāta finālā, lai viņam veicas.

Aivars Ābols Edvarda pirmais treneris.

 

Edvards Bidzāns