Biznesa augstskolas Turība rīkotā biznesa indeksa konference

01.02.2023.

Kā 750 dažādu nozaru uzņēmēji Latvijā ir novērtējuši uzņēmējdarbības vidi 2022. gadā – vai tā gada laikā  ir uzlabojusies vai tieši pretēji – to varēs uzzināt Turības biznesa indeksa konferencē 15.februārī Biznesa augstskolā Turība, kur tiks publiskoti jaunā uzņēmēju aptaujas – pētījuma rezultāti. Jo augstāks būs Latvijas uzņēmējdarbības vides stāvokļa vērtējuma indekss, jo zemāks būs ēnu ekonomikas apjoms. Aicinām piedalīties 5.Turības biznesa indeksa konferencē un uzzināt aktuālo uzņēmējdarbības jomā, dzirdēt un tikties ar uzņēmējdarbības jomu saistītiem ekspertiem.

Pieteikties konferencei gan klātienē, gan tiešsaistei var vēl šonedēļ līdz 6.februārim, aizpildot elektroniski pieteikumu.

Turības biznesa indekss ir indikators, kas raksturo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem.  Pētījums veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem. Pētījumu veic Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Konferencē finanšu ministrs Arvils Ašeradens uzrunās klātesošos par finanšu izaicinājumiem un iespējām 2023.gadā, bet Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda  iepazīstinās ar valdības rīcības plānu uzņēmējdarbības vides atbalstam un attīstībai, savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša izklāstīs redzējumu  par to, kādi ir izglītības sistēmas izaicinājumi un risinājumi attiecībā uz kvalificēta un izglītota darbaspēka trūkumu Latvijā.

Konferences laikā notiks divas ekspertu paneļdiskusijas. Pirmā paneļdiskusija būs veltīta finansējuma pieejamībai krīzes periodā uzņēmējdarbībā, un tajā piedalīsies Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns,  Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, bijušais Ministru prezidents Vilis Krištopans, Korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” partneris un padomes loceklis Ģirts Rungainis, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Savukārt, otrā paneļdiskusija būs veltīta tēmai “Ekonomiskā izaugsme un investīciju piesaiste pārmaiņu laikā”, kurā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ekonomistu apvienības valdes loceklis Māris Avotiņš, Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektore Linda Helmane, AS Balticovo valdes loceklis Toms Auškāps, Biznesa augstskolas Turība valdes loceklis Imants Bergs

Ar jaunāko Turības biznesa indeksu 2023 – pētījuma norisi, rezultātiem, secinājumiem, ietekmējošiem faktoriem –  iepazīstinās SKDS direktors Arnis Kaktiņš un Biznesa augstskolas Turība eksperti – Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe un Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs. 

Turības biznesa indeksa konference notiks klātienē augstskolas konferenču zālē, Rīgā, Graudu ielā 68,  kā arī tiks translēta tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā. Norises laiks: 15.februārī plkst.10.00-14.00, dalība bez maksas.

turiba