Babītes vidusskolā viesojas Erasmus+ projekta dalībnieki

10.10.2022.
123

 

123

 

Īstenojot Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projektā “Learning in Circles”, Babītes vidusskolā no 19. līdz 22. septembrim norisinājās projekta noslēdzošā – ceturtā skolēnu mobilitāte.


Projektu vada ASSOCIATION DE SAINT-SAUVEUR DE MAZAMET, skola no Mazametas Francijā. Sadarbības partneri ir Istituto d’Istruzione Superiore Statale “PascalComandini” no Česenas Itālijā un V Liceum Ogolnoksztalcace im. Jana III Sobieskiego no Kališas Polijā. Babītes vidusskolas delegācijas sastāvu šoreiz veidoja izglītojamās Vanesa Krasta, Evelīna Kalniņa, Annija Gaile, Emīlija Runce un Madara Krieva kopā ar skolas direktori Ilzi Rozenbergu un projektu vadītāju Lindu Šenfeldi - Inanu. 


Šīs mobilitātes nosaukums bija “Perpektīvas”, liekot uzsvaru uz aprites ekonomikas un zaļā dzīvesveida risinājumiem un attīstības iespējām nākotnē. Projekta dalībnieku vizīte sākās ar Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Ences un Babītes vidusskolas direktores Ilzes Rozenbergas uzrunām. Pasākuma laikā tika atklāta projekta fotoizstāde ar visu dalībvalstu izglītojamo uzņemtajām fotogrāfijām par aprites ekonomiku. Līdz šim izstāde bija pieejama tikai digitālā formātā. 


Pēc ekskursijas pa skolu un stundu vērošanas delegācijas apmeklēja SIA “Getliņi EKO” - lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs, kas ir viens no modernākajiem Eiropā. Izglītojamie iepazinās ar atkritumu pārstrādes procesu, struktūru, kā un kādi atkritumi tiek šķiroti Latvijā, kā arī - kā tiek izmantots siltums, kas rodas kā blakusprodukts gāzes dedzināšanas procesā. Ekskursiju noslēdza viktorīna un diskusija, kuras laikā izglītojamie salīdzināja, kādi aprites ekonomikas un zaļā dzīvesveida instrumenti tiek izmantoti projekta dalībvalstīs. 


Mobilitātes norises laikā izglītojamie attīstīja starpkultūru komunikācijas, sadarbības, līderības, komandas un problēmu risināšanas prasmes, strādājot grupās un veidojot galaproduktu – muzikālu priekšnesumu, kas vērstu sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību efektīvāk un apdomīgāk izmantot resursus. Projekta noslēgumā Eiropas mājā delegācijas uzrunāja Andris Gobiņš, biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents, kurš paskaidroja, ar kādiem instrumentiem jaunieši var vērst sabiedrības un valdības uzmanību uz aktuāliem jautājumiem. 


Izglītojamie projekta gaitā izstrādātos ieteikumus un risinājumus starpkultūru vidē apkopoja petīcijā, kas tika adresēta un nosūtīta Eiropas Parlamentam. 


Lai bagātinātu ārzemju viesu izpratni par Latvijas vēsturi, kultūru un neatkārtojamo dabu, tika organizētas ekskursijas Vecrīgā, Jūgendstila kvartālā,  Ložmetējkalnā un Jūrmalā. Viesu namā “Irbēni” uz ugunskura tika vārīta zupa, ceptuvē “Lāči” iepazīta mīlestība pret maizi un darbu, Babītes vidusskolas telpās “Rīgas Danču” pavadībā apgūta latviešu folklora un tautas deju soļi.  


Ārzemju delegāciju viesi atzinīgi novērtēja Babītes vidusskolas telpas, to aprīkojumu, pedagogu augsto kvalifikāciju un mācību darbu.


No 26. līdz 29. septembrim Babītes vidusskolas izglītības iestādes direktore Ilze Rozenberga un projektu vadītāja Linda Šenfelde-Inana devas uz Česenu Itālijā, lai ar partneraugstskolu pārstāvjiem izvērtētu projekta norisi, sasniegtos rezultātus, kā arī apspriestu nākotnes sadarbības iespējas. 


Linda Šenfelde – Inana, Babītes vidusskolas projektu vadītāja