Arī šogad Mārupes novada iedzīvotāji piedalījušies Lielajā Talkā un sakopuši apkārtni

18.05.2020.

Lielā Talka jau trīspadsmito gadu pulcējusi Latvijas iedzīvotājus, lai kopīgiem spēkiem panāktu, ka Latvija kļūst par zaļu un sakoptu valsti. Ņemot vērā pašreizējos apstākļos, Lielā Talka šogad papildināja savu saukli ar jaunu vadmotīvu - “Sakop savu sētu – Tava sēta Latvija”, - aicinot visus sakopt savu tuvējo apkārtni un savu sētu, atceroties, ka Latvija ir mūsu visu kopīga sēta.

Neskatoties uz to, ka Mārupes novadā izpalika centrālā talkošanas vieta, arī šogad novada iedzīvotāji iestaistījušies Lielās Talkas aktivitātēs. Oficiāli Mārupes novadā tikušas pieteiktas trīs talkošanas vietas, bet vēl par vairākām nelielām tika saņemta informācija pašvaldībā.

Spītējot lietum, BMX Mārupe saime rosījās un pucēja trasi jaunajai sezonai. Tika metināts, rakts, ravēts un salikti punkti uz "i".

foto

foto

foto

foto

foto

Pašvaldības mežu sakopa Vīnkalnu ielas iedzīvotāji un, kā ierasts katru gadu, arī šogad mototrases "Vilciņi", Jaunmārupē, aktīvisti rūpējās par apkārtējās vides sakopšanu.

foto

foto

Paldies visiem iedzīvotājiem par ieguldīto darbu un laiku!

Kopumā šogad Latvijā pieteiktas 955 (pēc pēdējiem datiem) talkas vietas, kurās ir gan sakopšanas, gan labiekārtošanas talkas. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā, pašvaldības vairāk aicināja iedzīvotājus talkot nevis lielākā kompānijā, bet gan piedalīties akcijā vienatnē, divatā vai ģimenes kompānijā. Šajā gadā lielākā talkotāju aktivitāte novērota Pierīgas reģionā un Rēzeknes novadā, kur arī pieteikts visvairāk talku. Pozitīvi, ka neraugoties uz šī brīža apstākļiem, joprojām mūsu valsts iedzīvotāji vēlas doties dabā un padarīt Latviju tīrāku.