Apbalvoti Mārupes novada uzņēmēju gada balvas ieguvēji 2020 un 2021

02.12.2021.

ubJau piekto gadu Mārupes novadā godināti uzņēmumi dažādās nominācijās, kuru sniegums novērtēts vēl iepriekšējos gados. Tādējādi šogad sumināti trīspadsmit uzņēmumi, kam pašvaldība piešķīrusi  nomināciju balvas par 2020. un 2021. gadu.

Tā kā “Mārupes novada uzņēmēju dienas 2021” ietvaros paredzētais klātienes svinīgais noslēguma pasākums “Mārupes novada uzņēmēju gada balva 2021” sabiedrības veselības aizsardzības apsvērumu dēļ izpalika, balvas tika pasniegtas, pašvaldības pārstāvjiem apciemojot katru no 2020. un 2021. gada nominantiem atsevišķi. Nomināciju balvas šā gada novembrī uzņēmējiem pasniedza Mārupes novada pašvaldības pārstāvji: Valdis Kārkliņš, Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks un Jolanta Kursiša, sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas uzņēmējdarbības speciāliste. Vasaras izskaņā biedrības “Mārupes uzņēmēji” balvas pasniegšanā piedalījās Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Mārtiņš Bojārs.

2021.gada balvas piešķirtas labākajiem Mārupes novada uzņēmējiem un pašvaldības sadarbības partneriem sešās nominācijās – novada visstraujāk augošais uzņēmums, novada mājražotājs, novada sadarbība partneris, novada garšas pietura, novada tradīcijas, novada zaļais atbalsts. 2020.gada balvas piešķirtas septiņās nominācijās: novada visstraujāk augošais uzņēmums, novada investīcijas, novada inovācija, novada sadarbības partneris, novada ģimenes uzņēmums, novada mājražotājs un novada tirgotājs.

Nomināciju balva kā dizaina priekšmets ir īpašs mākslinieka Arvīda Endziņa roku darbs. Tajā apvienoti vairāki simboli, tādi kā, eiro naudas zīme, kas atspoguļo uzņēmējdarbības vienu no galvenajiem mērķiem – apgrozījuma un peļņas palielināšanu. Mākslas darbā iezīmējas arī vēja virziena rādītāja līnijas, simbolizējot tālredzību, kas nepieciešama uzņēmējiem tirgus tendenču noteikšanai. Balvas forma ietver Hogarta līkni, kas atspoguļo uzņēmējdarbības attīstību, virzību uz priekšu, pārvarot dažādus šķēršļus biznesā, un jaunu virsotņu sasniegšanu.

 

Nominācijas 2021

 • SIA “Omniva” – “NOVADA VISSTRAUJĀK AUGOŠAIS UZŅĒMUMS”
 • Ilze Kupča (“Dabas saldumu maģija”) –  “NOVADA MĀJRAŽOTĀJS”
 • Biedrība “Pierīgas Partnerība” –  “NOVADA SADARBĪBAS PARTNERIS”
 • SIA “Rīgas meži” –  “NOVADA ZAĻAIS ATBALSTS“
 • SIA “Golf Estate International” (Golfs Viesturi) – “NOVADA TRADĪCIJAS”
 • SIA “UGA” (Coffee STOP) – “NOVADA GARŠAS PIETURA”

Nominācijas 2020

 • SIA "Vastint Latvia" (“Business Garden Rīga”) – “NOVADA INVESTĪCIJAS”
 • AS “Printful Latvia” – “NOVADA VISSTRAUJĀK AUGOŠAIS UZŅĒMUMS"
 • Simona Ģērmane  (“SimMaize”)  – “NOVADA MĀJRAŽOTĀJS”
 • SIA “Mazulītis Rū” – “NOVADA ĢIMENES UZŅĒMUMS”
 • SIA “Lightspace Technologies” – “NOVADA INOVĀCIJA”
 • SIA “G.A.L.” (preču zīme “Mārupes delikateses”) – “NOVADA TIRGOTĀJS”
 • Biedrība “Mārupes uzņēmēji” – “NOVADA SADARBĪBAS PARTNERIS”

Mārupes novada pašvaldība pateicas visiem uzņēmējiem par atsaucību, sadarbību un ieguldījumu Mārupes novada attīstībā.

Jolanta Kursiša,         
uzņēmējdarbības speciāliste


Plašāku informāciju par laureātiem skatiet šeit:

SIA “Omniva” – “NOVADA VISSTRAUJĀK AUGOŠAIS UZŅĒMUMS" 2021

SIA “Omniva” ir vadošais sūtījumu piegādāšanas un nosūtīšanas uzņēmums Latvijā. Uzņēmums reģistrēts 2012.gadā, un tajā gadā tika uzstādīti arī pirmie pakomāti Latvijā. 2020.gada 1.jūnijā “Omniva” savu darbību izvēlējās turpināt Mārupes novada teritorijā, jaunajā loģistikas centrā Green Park.

Izvēloties atbilstošāko uzņēmuma jauno atrašanās vietu, tika apzinātas arī citas Rīgas un Pierīgas novadu teritorijas, tomēr lēmums bijis par labu Mārupes novadam. “Omniva” vadītāja Latvijā un valdes locekle Beāte Krauze-Čebotare kā iemeslu min novada pašvaldības centienus atbalstīt uzņēmējus, lieki neradot šķēršļus viņu darbībai. Kā vienu no būtiskākajiem nosacījumiem B.Krauze-Čebotare norādījusi tādu termiņu ievērošanu, kurā no idejas līdz realizācijai paietu visīsākais laiks. Mārupes novada pašvaldība to ir ņēmusi vērā, palīdzējusi un nodrošinājusi ātrāku plānoto ieceru realizēšanu.

2020.gadā “Omniva” darbinieku skaits bijis 192. Aptuveni 10%  no to kopskaita ir mārupieši, tajā skaitā arī pati uzņēmuma vadītāja. Salīdzinot 2019. un 2020.gada ieņēmumus, tie auguši par 79%.

Šobrīd 97 apdzīvotās vietās visā Latvijā ir 208 “Omniva” pakomātu, no tiem vairāk nekā 60 izvietoti Rīgā. Paredzēts uzlabot pieejamību un uzstādīt papildus vēl 92 pakomātus, līdz ar to plānots, ka drīzumā “Omniva” tīklā būs jau 300 pakomātu. Tā ir vērienīga paplašināšanās uzņēmuma vēsturē, kurā tiks ieguldīti 2,8 miljoni eiro.

Jāatzīmē, ka uzņēmuma straujās izaugsmes iemesls ir attiecināms arī uz Covid-19 pandēmiju, kas mainīja sabiedrības paradumus un aktivizēja iepirkšanos internetā.

 

Nominācijas balvu saņēma “Omniva” vadītāja Latvijā un valdes locekle Beāte Krauze-Čebotare (skat. foto).

omniva

omniva

omniva

 

Ilze Kupča (“Dabas saldumu maģija”) –  “NOVADA MĀJRAŽOTĀJS" 2021

Ilze Kupča Mārupē cep kūkas un citus gardumus un daudziem jau zināma ar savu preču zīmi “Dabas saldumu maģija”. Jau vairākus gadus Ilzes nodarbošanās ir kūku cepšana un citu gardumu radīšana. Meistare ir bijusi atsaucīga arī pašvaldības organizētos pasākumos, kuros  dalījusies pieredzē, piemēram, aktivitātē “Iepazīsti meistara arodu”, kā arī pašvaldības rīkotajos tirdziņos, dodot iespēju iedzīvotājiem iegādāties mājās ražoto produkciju. “Dabas saldumu maģija” šogad tika izvirzīta kā Mārupes novada mājražotājs uz 26.starptautisko pārtikas industrijas izstādi "Riga Food 2021", kas notika izstāžu centrā Ķīpsalā no 9. līdz 11. septembrim.

Ilze ir trīs bērnu māmiņa, un viņas ikdiena ir pilna ar dažādām aktivitātēm, tomēr līdztekus pienākumiem ģimenē jau 14 gadus nodarbojos ar mājražošanu. Lielākā kūka ir bijusi 100 kg smaga. Tā tika gatavota 1000 cilvēkiem, bet ikdienā gardumi tiek lielākoties gatavoti pēc individuāliem pasūtījumiem - jubilejām, bērnu ballītēm, kāzām, kristībām, uzņēmumu jubilejām un citiem pasākumiem. Kūkas tiek gatavotas no dabīgiem produktiem: lauku olām, īstā sviesta, labiem miltiem un īpaša cukura. Reizēm Ilzi var sastapt Kalnciema kvartāla tirdziņā. Kūkas var nobaudīt arī “Parunāsim kafe’teeka” Vecrīgā. Jau 5 gadu Ilze sadarbojas ar hokeja klubu “Dinamo Rīga” – cep kūkas jubilāriem, kā arī piedalās citās aktivitātēs. Tāpat Ilze piedāvā meistarklases visu veidu gardumu gatavošanai un aktīvi sniedz mācības arī mazajiem kūku cepējiem, brauc ciemos uz skolām, tehnikumiem, kur tiek mācīti kūku cepšanas un dekorēšanas pamati. Papildus tam Ilze raksta divas grāmatas: “50 Latvijas kūkas un 50 vīni svētkiem” un “100 kūku stāsti no bērnības līdz šodienai”. Grāmatas ir paredzēts izdot trīs valodās.

Balva  pasniegta Ilzei Kupčai ,“Dabas saldumu maģija” kūku un gardumu meistarei. (skat. foto.)

Dabas saldumu maģija

Dabas saldumu maģija

Dabas saldumu maģija

 

 

Biedrība “Pierīgas Partnerība” –  “NOVADA SADARBĪBAS PARTNERIS" 2021

Biedrība „Pierīgas Partnerība” ir vietējā rīcības grupa, kas dibināta 2009. gadā un darbojas Mārupes (pirms 2021. gada jūlija arī Babītes novada) un Olaines novadu teritorijā. Biedrības darbības mērķis ir - veicināt minēto novadu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, sekmējot ilgtspējīgu lauku attīstību, kas ietver gan ekonomiskās un sociālās aktivitātes pieaugumu, gan teritorijas apkārtējās vides uzlabošanu un esošo resursu ilgtspējīgu izmantošanu.

Biedrība ir pašvaldības ilggadējs sadarbības partneris, kas iesaistās dažādās pašvaldības organizētās aktivitātēs, atbalsta un apstiprina pašvaldības projektus.

Īpašus vārdus un pateicību, saņemot balvu, izteica biedrības valdes priekšsēdētāja Nadīna Millere: “Esam pateicīgi un patiesi priecīgi par novērtējumu nominācijā SADARBĪBA 2021.gadā. Tas ir novērtējums par mūsu ilggadēju darbu, veicinot sadarbību ar uzņēmējiem, sabiedriskām organizācijām un pašvaldībām. Darbības laikā esam palīdzējuši uzņēmējiem un nevalstiskām organizācijām izveidot savu darbību no idejas līdz realizācijas. Arī pašvaldībām esam palīdzējuši realizēt labas idejas. Bez tam esam ieinteresēti, lai uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas būtu ne tikai spējīgi realizēt projektus, bet varētu paaugstināt konkurētspēju, tāpēc ikdienā stiprinām to kapacitāti, rīkojot pieredzes apmaiņas braucienus, seminārus, piesaistām arī citu projektu finansējumu, lai varētu spēcināt organizācijas. Pašvaldības joprojām ir mūsu sadarbības partneris, turpinot atbalstīt iedzīvotāju aktivitātes un palīdzot attīstīties maziem uzņēmējiem, tāpēc jāturpina un jāattīsta sadarbība, veidojot to ciešāku”.

Balvas saņemšanā piedalījās: Nadīna Millere, biedrības “Pierīgas Partnerība” valdes priekšsēdētāja ; Jolanta Ivanova, biedrības valdes locekle un administratīvā vadītāja; Guntis Ruskis, biedrības padomes priekšsēdētājs. (skat. foto)

PP

PP

PP

 

SIA “UGA” (Coffee STOP) – “NOVADA GARŠAS PIETURA" 2021

Pirmais kafijas namiņš “Coffee STOP” tika atklāts 2018.gada rudenī Mārupē, savukārt otra kafijas bodīte Mārupē tika atvērta jau pēc gada. 2020.gadā uzņēmums ir paplašinājies, un ir izveidotas vēl divas “Coffee STOP” kafijas bodītes: Iļģuciemā, Vecajā Buļļu ielā, un Piņķos, Babītes pagastā, Mārupes novadā.

Uzņēmuma paplašināšanai, jaunu kafijas bodīšu atvēršanai, tika izskatītas dažādas atrašanās vietas Pierīgā. Pēc vairāku apstākļu noskaidrošanas turpmākā darbība tika izvēlēta Mārupes novadā, galvenokārt klientu pieprasījuma un konkurences apstākļu dēļ. Pēc nepilniem diviem nostrādātiem mēnešiem tika novērts, ka 80% ir jaunu klientu. Uzņēmuma mērķis ir būt ērti pieejamiem ikvienam Mārupes novada iedzīvotājam. Lai kafijas piedāvājums būtu pievilcīgāks, ir padomāts par dažādām gaumēm, piedāvājot gan vairāku veidu pienus, piemēram, mandeļu, kokosa, sojas un bezlaktozes, gan bezkofeīna kafiju, ka arī tiek pagatavoti speciālie un īpašie “Coffee STOP” gardumi.

Ar katra nākamā “Coffee STOP” namiņa izveidi nākas paredzēt lielākas investīcijas, jo tiek uzlabotas dažādas nianses, lai apkalpošana kļūtu ērtāka un efektīvāka. Kafijas bodītes atvēršanā šobrīd investēti aptuveni 13 000 eiro, taču investīcijas šajā projektā nav beigušās. Tiek plānota arī turpmāka attīstība un jaunu objektu izveide.

Nominācijas balvu saņēma uzņēmuma īpašnieks Uģis Pinete un biznesa partneris Mārtiņš Rozenbergs. (skat. foto). 

UGA

UGA

UGA

 

SIA “Golf Estate International” (Golfs Viesturi) – “NOVADA TRADĪCIJAS" 2021

Golfa laukuma “Viesturi” darbības galvenie mērķi ir veselīgas atpūtas organizēšana; fizisko un garīgo spēju atjaunošana un paaugstināšana; augstu rezultātu sasniegšana sportā Latvijas teritorijā un ārzemēs; golfa popularizēšana un golfa attīstības veicināšana Latvijā; veselīga dzīvesveida popularizēšana. Golfs, tā ir: aktīvā atpūta – sports – aizraušanās – meditācija - sevis pilnveidošana.

“Viesturi” ir vecākais golfa laukums Latvijā, atklāts 1998.gada jūlijā un atrodas Mārupes novadā 15 minūšu braucienā no Rīgas centra. Deviņu bedrīšu laukums ir ierīkots mežu ielokā, 25 ha platībā.

Laukums ir piemērots gan golfa turnīru rīkošanai, gan ikdienas spēlei, kā arī korporatīvo pasākumu un privātu svinību organizēšanai. Vasaras sezonā “Viesturos” iespējams rīkot sporta spēles – teritorija ļauj uzņemt līdz 500 personām. Ziemā golfa kluba mājā vienlaikus var viesoties 150 cilvēki. Ziemas sezonā “Viesturi” piedāvā iespēju nodarboties ar distanču slēpošanu un īrēt tam nepieciešamo inventāru. 

Šāda objekta atrašanās novada teritorijā vairo novada pievilcību vietējo iedzīvotāju un novada viesu acīs. “Viesturi” piedāvā iespēju pavadīt brīvo laiku dabā, nesteidzīgi, bet ar aizrautību, uzturot un nostiprinot golfa kluba iedibinātās tradīcijas Mārupes novadā.

Nominācijas balvu saņēma Kristaps Erdmanis, Golfa laukums “Viesturi” menedžeris (skat. foto).

golfs

golfs

golfs

 

SIA “Rīgas meži” –  “NOVADA ZAĻAIS ATBALSTS" 2021

Pašvaldības pārstāvjiem ierodoties SIA “Rīgas meži” biroja ēkā uz apbalvošanu, valdes priekšsēdētāja Anita Skudra bija tikko ieradusies no “Rīgas meži” piederošās Tīreļu mežniecības, kur tika izvēlētas Rīgas galvenās egles, kas rotās Rīga Doma laukumu, Rātslaukumu un 11.novembra krastmalu. Liels prieks, ka Rīgu rotās tieši Mārupes novadā augušās egles.

Zīmīgs notikums pašvaldībā bijis 2020.gada jūlijā – sadarbības līguma  ar SIA “Rīgas meži” noslēgšana par Mārupes novadā esošo SIA “Rīgas meži” piederošo rekreācijas teritoriju izmantošanu rekreācijai un labiekārtošanu. Tas ir kā apliecinājums ciešākai sadarbībai zaļākas vides nodrošināšanā novadā. Abas puses vienojās kopīgu aktivitāšu īstenošanā, saskaņojot rīcības plānu un darbības. Nominācija “Novada zaļais atbalsts” ir kā vēl viens apliecinājums  Mārupes novada pašvaldības sadarbības partnera SIA “Rīgas meži” augstajam novērtējumam, plānojot kopīgu ieceru īstenošanu.

SIA "Rīgas meži" ir Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošs uzņēmums. Tam ir pakļautas piecas mežniecības, kokaudzētava "Norupe" un kokzāģētava "Norupe" Ogres novadā. Uzņēmums apsaimnieko arī Rīgas dārzus un parkus, kā arī kultūras un atpūtas parku "Mežaparks". Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu "Zaļā klase". Kopējā apsaimniekotā meža īpašumu platība - 61 726,5 ha (t.sk. meža zemes - 58 016,2 ha).

Nominācijas balvu saņēma Anita Skudra, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja (skat. foto).

Rīgas meži

Rīgas meži

Rīgas meži

 

 

SIA “G.A.L.” (preču zīme “Mārupes delikateses”) – “NOVADA TIRGOTĀJS" 2020

Mārupes delikateses ir ģimenes uzņēmums ar senu vēsturi, jo uzņēmums reģistrēts Mārupē jau 1992.gadā. Tajā nodarbināti 46 cilvēki. Uzņēmums specializējas izcilu pārtikas izstrādājumu ražošanā. Produktu izstrāde ir balstīta uz mīlestības pilnām atmiņām par smalkiem ēdieniem pagājušā gadsimta beigās. Mārupes delikatešu tehnologa noslēpums ir māksla savienot īpaši izmeklētu izejvielu ar sen zināmām un jaunām, modernām garšvielām. Tā rodas produkti, kurus smalku garšu pazinēji sauc par delikatesēm. Uzņēmuma sarūpēto produkciju var iegādāties tepat Mārupē veikalā “Top” un daudzās citās tirdzniecības vietās Latvijā. Līdzās veikalam ir arī uzņēmuma kafejnīca "Mārupīte", kur katru dienu iespējams ieturēt gardu maltīti, kas gatavota no īpaši izmeklētas "Mārupes delikateses" produkcijas.

Nominācijas balvu saņēma Māris Piksis, uzņēmuma valdes loceklis (skat. foto).

GAL

GAL

GAL

 

Simona Ģērmane  (“SimMaize”)  – “NOVADA MĀJRAŽOTĀJS" 2020

Simona jau kopš 2016.gada Mārupē cep dabīgā ierauga maizi “SimMaize”, kas ir interesants, neordinārs produkts ar dažādām garšām. Maizīti var cept arī paši klienti, iegādājoties jau sagatavotu recepti un sastāvdaļas, kas ir skaisti iesijātas burciņās un tiek mīļi dēvētas par  “burciņmaizi”. Simonai bez maizes cepšanas ir vēl arī daudz citi talanti – floristika, rotu darināšana, telpu dekorēšana. Simona ar savu produkciju ir piedalījusies pašvaldību organizētajos tirdziņos un citos pasākumos. 2020.gadā piedalījās “Rīga Food 2020”, kur Simona pārstāvēja sevi ar “SimMaize” kā Mārupes novada mājražotājs. Simona ir īpaša personība, kas vienmēr ir atsaucīga, smaidīga, pozitīva un rosīga, no viņas vienmēr staro neizsīkstoša enerģija un radošums.

Nominācijas balva tika pasniegta radošajai  ideju autorei un cepējai Simonai Ģērmanei (skat. foto).

SImmaize

Simmaize

Simmaize

 

 

 

 

SIA "Vastint Latvia" (“Business Garden Rīga”) – “NOVADA INVESTĪCIJAS" 2020

SIA “Vastint Latvia” ir daļa no “Vastint Group” – starptautiskas nekustamo īpašumu organizācijas ar 30 gadu pieredzi. Uzņēmums aktīvi darbojas Latvijas tirgū kopš 2003.gada un ir reģistrēts Mārupes novadā. Uzņēmums nodarbojas ar īpašumu pārvaldīšanu un komerciālo nekustamo īpašumu attīstīšanu, kā arī ar dzīvojamo ēku attīstīšanu un pārdošanu.

Apbalvošanas dienā pašvaldības pārstāvjus laipni uzņēma SIA “Vastint Latvia” rīkotājdirektors Romāns Astahovs, kurš iepazīstināja ar “Business Garden Rīga” kompleksu, projektu realizāciju un nākotnes plāniem, izrādot biznesa klientiem paredzētās telpas un mājīgus dzīvokļus ekskluzīvai dzīvesvietai Pierīgā.  

“Business Garden Rīga” ir jauns biroju ēku komplekss Mārupē ar vairāk nekā 70 000 m2 mūsdienīgu un komfortablu biroju telpu, mobilitātes punktu ērtai un operatīvai pārvietošanās iespējai, kā arī plašu ērtību klāstu kompleksa teritorijā. Uzņēmuma kopējais investīciju apjoms Latvijā, neieskaitot zemes iegādi, uz šā gada beigām tuvinās 140 milj. eiro, no kuriem lielākā daļa attiecas uz darbību Mārupē.

"Business Garden Rīga" kompleksa pirmās kārtas ietvaros tapušas divas biroju ēkas ar vairāk nekā 14 000 m2 iznomājamo platību un plašu zaļo dārzu ar atpūtas vietām, basketbola laukumu un galda tenisu. Ēkas nodotas ekspluatācijā 2019. gada augustā. Ir izveidots mobilitātes punkts ar 200 velosipēdu novietnēm, 109 pazemes un 504 virszemes autostāvvietām, kur ierīkota arī CityBee un CarGuru koplietošanas automašīnu zona. Pirmajā kārtā tiks uzceltas sešas ēkas ar 209 dzīvokļiem. Kopumā piedāvājumā būs vairāk nekā 650 dzīvokļu.

Vienā no ēkām jau darbojas privātais bērnudārzs “Patnis” (projekta koncepta izstrādes laikā pašvaldība bija lūgusi pirmsskolas izglītības iestādi šeit paredzēt). 2021.gadā SIA “Vastint Latvia” attīstītajā projektā – biroju kompleksā “Business Garden Rīga” – durvis vēris 600m2 plašais restorāns “Brunch Garden”. Restorāna vizītkarte ir tā unikālais, augiem bagātais interjers un restorāna piedāvājums, kurā apvienota klasiskā virtuve un street food  piedāvājums  - veselīgs uzturs garšu baudītājiem un ātrās apkalpošanas iespējas.

Otrās kārtas ietvaros taps trīs ēkas ar vairāk nekā 27 000 m2 biroju telpām, plašākām ērtībām nomniekiem un kompleksa viesiem – konferenču centrs, kopstrādes telpas, fitnesa klubs, kafejnīca un plašs “Vastint Lounge”. Līdztekus darbam pie otrās kārtas ēkām, tiks būtiski paplašināts mobilitātes punkts. Tiks izveidotas jaunas stāvvietas privātām un koplietošanas automašīnām (tostarp “CarGuru”), tiks izveidotas koplietošanas velosipēdu, elektrisko skrejriteņu un elektromotorolleru zonas, tiks ierīkotas elektroauto uzlādes vietas, uzstādīts pakomāts, kā arī tiks mainīti esošie sabiedriskā transporta maršruti un ieviests tiešais autobuss uz centrālajiem transporta mezgliem. Trešās kārtas ietvaros taps ēkas ar vairāk nekā 27 000 m2 biroju iekārtošanai, ar plašāku zaļo zonu un papildu ērtībām nomniekiem.

Uzņēmuma SIA “Vastint Latvia” apgrozījums 2019.gadā bija 7,7 miljoni eiro, bet 2020.gadā  sasniedza 8,7 miljonus eiro. Uzņēmums pieder Nīderlandes firmai “Vastint Holding B.V.”, liecina “Lursoft” pieejamie dati.

Nominācijas balvu saņēma  Romāns Astahovs, SIA “Vastint Latvia” rīkotājdirektors, ar komandu (skat. foto).

vastint

vastint

Vastint

vastint

 

 

AS “Printful Latvia” – “NOVADA VISSTRAUJĀK AUGOŠAIS UZŅĒMUMS" 2020

AS “Printful Latvia” ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas radies un arī šobrīd mājo Mārupē. No ražotnēm Mārupē klientiem visā pasaulē tiek nosūtīti dažādi apdrukas un šūšanas produkti.

“Printful” (Printful Inc.) ir ASV reģistrēts apdrukāšanas, šūšanas un piegādes ārpakalpojumu uzņēmums, kas saistīts ar Latvijas uzņēmumu grupu “Draugiem Group”. Tas dibināts 2010.gadā. "Printful" līdzdibinātājs un izpilddirektors ir Dāvis Siksnāns.

“Printful” ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas automātiski saņem, izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā. Veikalu īpašnieki ar “Printful” pakalpojumu pircējiem visā pasaulē var piedāvāt vairāk nekā 250 dažādu produktu. “Printful” Latvia atzīts par vienu no pieciem pelnošākajiem informāciju un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem Latvijā. “Printful Inc.” meitasuzņēmums “Printful Latvia” 2019. gadā apgrozījis 23 miljonus eiro un guva 8 miljonus eiro lielu peļņu, kā arī samaksājis nodokļus 3 miljonus eiro apmērā. Turklāt apgrozījums 2020.gadā pieaudzis gandrīz par 80%, pārsniedzot 200 miljonu ASV dolāru. Savukārt meitasuzņēmuma “Printful Latvia” apgrozījums sasniedzis 47,2 miljonus eiro. Latvijas valsts budžetam uzņēmums pērn nodokļos samaksājis vairāk nekā 5 miljonus eiro.

Printful Latvia mātes uzņēmums “Prinful Inc.” divus gadus pēc kārtas ierindots ASV biznesa žurnāla “Inc.” visstraujāk augošo ASV uzņēmumu topā.

“Printful” centrālajā birojā Rīgā un ražotnēs Mārupē strādā vairāk nekā 450 profesionāļi. Visā pasaulē “Printful” komandā strādā vairāk nekā 1100 cilvēku.

Nominācijas balva tika nodota Raivja Pētersona, reģionālais ražotnes direktors/ Eiropa, un “Draugiem Group” runasvīra Jāņa Palkavnieka rokās (skat. foto).

Printful

Printful

Printful

 

 

 

 

SIA “Mazulītis Rū” – “NOVADA ĢIMENES UZŅĒMUMS" 2020

PPII “Mazulītis Rū” ir privāta pirmsskolas izglītības iestāde, kuras filiāles atrodas Mārupē un Rīgā. Uzņēmums “Mazulītis Rū” kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību reģistrēts Mārupes novadā 2008.gadā, bet kopumā uzņēmuma īpašnieku darbība attiecīgajā nozarē ir jau 21 gadu. 2000.gada pavasarī tika atvērtas pirmās divas bēbīšu skoliņas grupas. “Mazulīti Rū” 2009.gada maijā atrada jaunas mājas Rīgā, Asītes ielā 3, kas ir labiekārtota ar rotaļlaukumu un skaistu dārzu, kur vasarā var baudīt ziedu smaržu, siltā laikā plunčāties baseinā, bet ziemā baudīt ziemas priekus. 2011.gadā uzņēmums paplašinājās un tika iekārtotas un izremontētas jaunas telpas Mārupes novada teritorijā – Zeltrītu ielā 26. Laikam ejot, uzņēmuma īpašnieki īstenoja savu sapni par pašiem piederoša īpašuma būvniecību, un 2020.gadā tika izveidotas un iekārtotas jaunas mājas mazajiem mārupiešiem Sauliešu ielā 22, kurā ir nodrošinātas vietas 170 bērniem.

“Mazulītis Rū” ir Mārupes novada ģimenes uzņēmums, kurā laulātais pāris darbojas kopā. Uzņēmuma īpašnieki ir mārupieši, un viņus var raksturot kā aktīvus, apņēmīgus un ambiciozus uzņēmējus, kas sarežģītās situācijās meklē risinājumus un tik viegli nepadodas. 2019.gadā uzņēmumā bija nodarbināti 79 darbinieki, 2020.gadā darbinieku skaits pieaudzis līdz 86 darbiniekiem.

Nominācijas balvu saņēma “Mazulītis Rū” īpašnieki - Laine Ligere-Stengrevica un Helvijs Stengrevics (skat. foto).

Mazulītis rū

Mazulītis rū

Mazulītis rū

 

 

SIA “Lightspace Technologies” – “NOVADA INOVĀCIJA" 2020

“Lightspace Technologies” uzņēmums ir “HansaMatrix” asociētais uzņēmums, kas reģistrēts 2014.gadā un atrodas Mārupes novadā. Tā darbības virziens ir datoru un perifēro iekārtu ražošana, kā arī optisko instrumentu un fotoaparatūras ražošana. 2019.gadā uzņēmuma komanda sastāvēja no 8 darbiniekiem, bet 2020.gadā to skaits palielinājās līdz 14 personām. “Lightspace Technologies” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs ir Ilmārs Osmanis.

Augsto tehnoloģiju uzņēmums “Lightspace Technologies” ir pasaules līderis telpisku 3D attēlu displeju ražošanā. Esošais produktu klāsts aptver darba staciju displejus un galda virsmas displejus, kā arī īpašus 3D displejus. Uzņēmums piegādā tehnoloģijas medicīnas, rūpniecības, drošības un aizsardzības industrijām, kā arī piedāvā iegādāties šo tehnoloģiju licences paplašinātās realitātes tirgus līderiem autobūvē un patērētāju zīmolu produktu ražotājiem. Uzņēmums radījis tehnoloģiju (kas ļauj atveidot augstas kvalitātes attēlu brillēs), kas dos iespēju ķirurgiem asistēt operācijās attālināti, savukārt automehāniķiem aizmirst par parastām rokasgrāmatām. Līdzvērtīgs produkts šobrīd tirgū netiek piedāvāts – uzņēmumā ražotās brilles ar multifokālo tehnoloģiju varēs izmantot ilgstoši, tās neradīs diskomfortu. Turklāt tās projicēs attēlus uz vairākiem ekrāniem vienlaikus.

Nominācijas balva tika pasniegta - Ilmārs Osmanis (Valdes priekšsēdētājs, Uzņēmējs, Inženieris) un Madara Kalniņa-Kalnmale, Izpilddirektore (skat. foto).

Lightspace

Lightspace

Lightspace

 

 

 

 

Biedrība “Mārupes uzņēmēji” – “NOVADA SADARBĪBAS PARTNERIS" 2020

Mārupes pašvaldībai ar biedrību “Mārupes uzņēmēji” jau ir ilggadēja sadarbība, ar 9 gadu vēsturi, par ko liecina 2012.gadā noslēgtais sadarbības memorands. 2021.gada vasarā biedrība atzīmēja desmit gadu jubileju un īstenoja aktivitāti “10 gadi 10 pieturās”. Jubilejas svinīgais pasākums notika šā gada 13.augustā, tajā piedalījās Mārtiņš Bojārs, Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks, un pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Jolanta Kursiša. Pasākuma laikā biedrībai tika pasniegta balva nominācijā “Novada sadarbības partneris”, tādējādi izsakot pateicību par veiksmīgo sadarbību, biedrības līdzdarbību un iesaisti dažādās pašvaldību organizētajās aktivitātēs un pasākumos.

Biedrība “Mārupes uzņēmēji” ir 2011.gadā dibināta sabiedriska organizācija, kuras mērķi ir veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību Mārupes novadā un sekmēt novada uzņēmēju interešu ievērošanu valsts un pašvaldību institūcijās. Pašvaldība ar biedrību ir noslēgusi sadarbības memorandu. Pašvaldība sadarbībā ar biedrību „Mārupes uzņēmēji” piedāvā mentoringa programmu, kas jaunajiem uzņēmējiem ļauj bez maksas saņemt citu, pieredzējušu, uzņēmēju padomu biznesa uzsākšanai vai attīstīšanai.

Nominācijas balvu saņēma Silvestrs Savickis, biedrības valdes priekšsēdētājs un Gunita Ievkalne, biedrības administratīvā vadītāja (skat. foto).

mu

mu

mu