Aicinām ziedot medicīnas iekārtu un preču nogādei Ukrainas slimnīcām

11.08.2022.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “RĪGAS METROPOLE” aicina iedzīvotājus ziedot finanšu līdzekļus labdarības aktivitāšu ietvaros Ukrainas atbalstam sagādāto medicīnisko aparatūru, medikamentu, tehnisko palīglīdzekļu un citu lietu nogādei Ukrainas slimnīcām, kurām tās ir visvairāk nepieciešamas.

Ziedojumu konts transporta izdevumu segšanai:

https://www.ziedot.lv/m-help-piegades-4283

Krievijas uzbrukuma rezultātā Ukrainā tiek sagrautas slimnīcas, cieš civiliedzīvotāji, akūta palīdzība nepieciešama ievainotajiem aizstāvjiem. Ukrainas slimnīcās trūkst aparatūras, medikamentu, tehnisko palīglīdzekļu un citu lietu. Medicīnas preces ir gatavas ziedot Īrijas un Lielbritānijas slimnīcas, bet šie ziedojumi ir jānogādā Ukrainā par saviem līdzekļiem.

Saņemti jaunākie ziedojumi – vairāk nekā 169 funkcionālās gultas, 88 paletes ar higiēnas precēm un medicīnas aizsargaprīkojumiem, mediķu apģērbi, rentgena aparāti, slimnīcas mēbeles un daudz kas cits. Katras humānās palīdzības kravas izmaksas sastāda ap 4500 eiro no Īrijas/Lielbritānijas uz Ukrainu. Katra krava ir vairāku desmitu, pat simtu tūkstošu eiro vērtībā.

Koordināciju ir uzņēmušies brīvprātīgie, kas radījuši unikālu sistēmu M-Help.com, kas apvieno ziedotājus un kurā jau ap 60 Ukrainas slimnīcas vienoti sniedz savus parakstītos palīdzības lūgumus. M-Help.com ir Latvijā radīta, starptautiskas komandas veidota vienota medicīniskās palīdzības pieprasījumu sistēma un jau šobrīd izdevies savākt un palīdzēt nogādāt Ukrainas slimnīcām medicīnas iekārtas, funkcionālās gultas, operāciju zāļu aprīkojumu, higiēnas preces, medicīnas materiālus, ratiņkrēslus un medikamentus vairāku miljonu eiro apmērā. 

Palīdzēsim Ukrainas slimnīcām un nesīsim labu Latvijas vārdu pasaulē!

 #MedicalHelpUkraine #StandWithUkraine