Aicinām uz ražas svētkiem

14.09.2021.

Ražas svētki Rudenāji norisināsies 25. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 JIP Mārupīte.

Kas ir Rudenāji, kad tos svin un ko tajos dara? Rudenāji ir ražas svētki. Tos svin tad, kad pabeigti rudens darbi, kad diena un nakts ir vienāda garuma.

Rudenājos ceļ galdā Jumja klaipu, lai mājās būtu pārticība. No katras labības pin vārpu vainagu un glabā visu gadu, lai mājās būtu svētība. Kopā ar kaimiņiem un draugiem klāj bagātu galdu no tā, kas izaudzis pašu dārzos un druvās. Meitas gatavo steberi un ar to ķircina puišus, lai netrūktu auglības. Kurina ugunis, met tajās ziedojumus no rudens ražas, dzied un dejo, paužot pateicību. Ja to visu gribi piedzīvot, tad kopā ar kaimiņiem un draugiem nāc un svinēsim Rudenājus kopā! Svētkus vadīs tradīciju kopa "RADI", jauniešu folkloras studija "Banga" un danču mūzikas grupa "Trejdeviņi".

Kas jāņem līdz?

Rudens veltes saberu galdam un zupai, raibas lupatiņas graudu lellīšu izgatavošanai, ērtus apavus dejām un piemērotu apģērbu vakaram uz terases.

Uzmanību! Pasākumu var apmeklēt personas ar derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, negatīvu Covid-19 testu (veiktu pēdējo 48 h laikā) vai ārsta apliecinājumu par Covid-19 infekcijas slimības izslimošanu pēdējo 6 mēnešu laikā. Uz bērniem līdz 12 gadu vecumam neattiecas iepriekšminētie nosacījumi. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda derīgs kāds no iepriekš minētajiem dokumentiem kopā ar personu apliecinošu dokumentu (arī bērniem līdz 12 gadu vecumam).

Projekts "Tradīciju skola 2021 – Ražas svētki Rudenāji" tiek īstenots projektu konkursa "Mārupe - mūsu mājas 2021” ietvaros.

Pasākums ir bezmaksas.

plakāts