Aicinām iepazīties ar karti, kurā redzamas pārvietojamā fotoradara iespējamās atrašanās vietas

27.08.2025.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, kopš 2024. gada oktobra Mārupes novada Pašvaldības policija veic ātruma kontroli uz novada ceļiem un ielām, izmantojot pārvietojamo fotoradaru. Lēmums par tā iegādi un izmantošanu balstīts uz iedzīvotāju sūdzībām par satiksmes drošību un risku mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Pēdējo trīs mēnešu laikā fotoradars fiksējis 780 braukšanas ātruma pārkāpumus. Lai gan dati rāda, ka ieradumus mainīt uzreiz nav viegli, ilgtermiņā šī kontrole palīdzēs atturēt no pārkāpumiem un uzlabos drošību Mārupes novadā.

Mārupes novada Pašvaldības policija ir izstrādājusi karti, kas parāda pārvietojamā fotoradara iespējamās atrašanās vietas.

Aicinām iepazīties ar to šeit: karte.

Atcerēsimies – pārvietojamā fotoradara galvenais mērķis nav sodīt, bet atturēt no pārkāpumiem, mazināt negadījumu riskus un sargāt dzīvības. Satiksmes drošība ir mūsu kopīga atbildība – gan pašvaldības, gan katra autovadītāja.

Tūlīt sāksies jaunais mācību gads, un satiksme kļūs intensīvāka. Aicinām ievērot cieņpilnu braukšanas kultūru: ievērot ceļu satiksmes noteikumus un būt pieklājīgiem pret gājējiem, velobraucējiem un citiem satiksmes dalībniekiem.

Kopā mēs veidojam drošu ceļu ikvienam!