"AFS Latvija" meklē viesģimenes Mārupes novadā

09.05.2023.

2023. gada augustā Latvijā ieradīsies 30 viesskolēni no dažādām pasaules valstīm un AFS starpkultūru apmaiņas trimestra, semestra vai gada programmu ietvaros mācīsies vidusskolās visā Latvijā. Lai notiktu veiksmīgāka valodas apguve un jauniešu adaptācija jaunajā vidē, viesskolēni dzīvo viesģimenēs un mācās Latvijas skolās.

Latvijā uz gada programmu ieradīsies arī jaunietes no Honkongas. Kļūstot par viesģimeni, tā būtu lieliska iespēja praktizēt savas valodu prasmes, kā arī iepazīt jaunieša kultūru. 

"AFS Latvija" aicina pieteikties viesmīlīgās ģimenes visā Latvijā! Ja jums interesē citas kultūras un valodas, vēlaties paplašināt redzesloku un iegūt starptautiskus kontaktus, parādīt viesbērnam labāko no mūsu paradumiem, tradīcijām un būt “otrā ģimene” programmas laikā, gaidām pieteikumu AFS mājaslapā vai e - pastu, pēc kuru saņemšanas ar Jums sazināsies AFS pārstāvji, lai vairāk pastāstītu par programmu.

Viesskolēnus var iepazīt AFS mājaslapā – viņi ir tik dažādi, ar atšķirīgu pieredzi un paradumiem, bet visi vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Valstis, no kurām ierodas viesskolēni - ASV, Itālija, Vācija, Francija, Turcija, Japāna, Honkonga, Čehija.

Ja ģimenē ir brīva gultasvieta, iespēja nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu, pieņemt viņu kā savu ģimenes locekli un viesvecākiem ir vismaz 25 gadi, aicinām kļūt par AFS viesģimeni un iegūt patiešām neatsveramu pieredzi. Angļu valodas zināšanas viesģimenes locekļiem nav obligātas.

AFS viesģimenes ir visā Latvijā – gan mazā ciemā netālu no valsts robežas, gan Rīgas centrā un reģionu centros. Pozitīvā un ilggadējā sadarbība ar skolām, kas nodrošina vidējās izglītības ieguvi, ir nenovērtējama, motivējot jauniešus apgūt latviešu valodu. Atbalsta personu tīkls – AFS brīvprātīgie - ir gan jauni draugi viesskolēniem, gan padomdevēji situācijās, kad jaunietim vai viesģimenei nepieciešama papildus palīdzība.

Aicinām iepazīties ar jauniešiem, kuri Latvijā ieradīsies 2023./ 2024. mācību gadā: https://afs.lv/viesskoleni_2023-2024/.

Pieteikšanās anketa, lai kļūtu par viesģimeni, meklējama AFS Latvija mājaslapā: https://afs.lv/host-family-info/.

Plakāts

 

 „AFS Latvija” Starpkultūru programmas

+371 67280646

info.latvija@afs.org

www.afs.lv

Esam arī FacebookInstagramTikTok