2. Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2021” šogad notiks attālināti un vēršas plašumā

26.02.2021.

No 4. līdz 6. martam norisināsies 2. Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2021”, kas šogad notiks attālināti. Interese par konkursu ir tiešām liela un šogad konkursā piedalīsies vairāk kā 700 dalībnieki, tajā skaitā pedagogi un koncertmeistari, no vairāk kā 20 pasaules valstīm. Kā vēsta Mārupes Mūzikas un mākslas skola, kas ir viens no vadošajiem konkursa organizatoriem, jau pagājušajā gadā pūšaminstrumentu izpildītāju konkurss bija vērienīgs un Latvijā kas nebijis, šogad būsim vēl jaudīgāki. Žūrijas un dalībnieku lokam klāt nākuši mūziķi no Ungārijas, Kazahstānas, Taivānas.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju profesionālo izaugsmi, attīstīt mūzikas skolu izglītības kvalitāti, mācību darba procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus, kā arī veidot regulāru pieredzes apmaiņu starp Latvijas un pasaules mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem. Šogad konkurss pulcēs dalībniekus no 21 valsts- Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Serbijas, Slovākijas, Bosnijas un Hercegovinas, Itālijas, Izraēlas, Japānas, Vjetnamas, Ungārijas, Kazahstānas, Taivānas, Gruzijas, Horvātijas, Mongolijas, Beļģijas.

Konkursa dalībnieki ir mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu pūšaminstrumentu spēles audzēkņi, kas demonstrēs savu meistarību flautas, obojas, klarnetes, saksofona, fagota,  trompetes, trombona, eifonija, mežraga un tubas spēlē Kā arī sitaminstrumentu spēlē.

Konkursa „WIND STARS 2021” direktors Spodris Kačāns: “Esam tiešām gandarīti, ka, neskatoties uz ierobežojumiem, šis vērienīgais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss arī šogad var veiksmīgi noritēt. Sacensība ir mācību procesa neatņemama sastāvdaļa, kas liek audzēkņiem gatavoties, sasparoties un motivē pilnveidot savas iemaņas instrumentu spēlē.”

2.Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2021” tiks atklāts 4.martā tiešsaistē Zoom platformā. Konkursa dalībnieku uzstāšanās iesūtīto video ierakstunoklausīšanās notiks no 4. līdz 6. Martam.

Starptautisko pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursu „WIND STARS 2021” organizē Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbība ar  starptautisko mūzikas skolu asociāciju „CON ANIMA”.

Plašāka informācija:

Spodris Kačāns

Mārupes Mūzikas un mākslas skola, Konkursa direktors    

e-pasts spodriskacs@inbox.lv, mob. 26444898