16.janvārī Mārupes kapos pieminēti barikāžu laika upuri

17.01.2020.

2020.gada 16.janvārī, pieminot 1991.gada traģiskos notikumus un godinātu barikāžu laika pretošanās cīņas upurus, Mārupes kapos pie Satiksmes ministrijas šofera Roberta Mūrnieka kapa vietas notika atceres pasākums. 

29 gadus atpakaļ šajā dienā Robertu Mūrnieku Rīgas omonieši sašāva uzbrukuma laikā barikādēs pie Vecmīlgrāvja tilta. Tajā pašā dienā Rīgas 1.slimnīcā viņa sirds pārstāja pukstēt. Roberta Mūrnieka bēres 1991.gada 19.janvārī pārvērtās par tautas manifestāciju un uz bērēm ieradās tūkstošiem ļaužu.

Piemiņas pasākumā Mārupes kapos piedalījās Mārupes novada domes pārstāvji, 1991.gada barikāžu dalībnieku Mārupes biedrības pārstāvji, kā arī Mārupes Valsts ģimnāzijas audzēkņi un skolotāji.

"29 gadus atpakaļ mēs visi bijām aculiecinieki vēsturiskiem notikumiem, kas izšķīra mūsu valsts likteni. Barikāžu dienas kļuvušas par piemēru, kā cilvēku pašaizliedzīga un nesavtīga rīcība ļāvusi izdzīvot Latvijai un izcīnīt valsts neatkarību. Mēs to nedrīkstam aizmirst un cieņā noliecam galvas to cilvēku priekšā, kas atdeva savas dzīvības, lai mēs šodien varētu droši dzīvot neatkarīgā Latvijā," uzrunājot klātesošos teica Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

barikdes

barikades

barikades

barikades

barikades