Tūrisms

Mārupes aukstumpeldētāji uzsākuši sezonu

19.10.2021.

Aukstumpeldēm, it īpaši šajos apstākļos, kad veselības stiprināšanai un imunitātei ir vēl lielāka nozīme nekā jebkad agrāk, un arī tāpēc, ka aukstumpeldes kļuvušas teju par modes lietu, - tām pievēršas aizvien vairāk cilvēku. Sociālie tīkli ir pārpildīti ar fotogrāfijām un video, tomēr tas jādara ar izpratni un atbildību pret savu veselību. Tāpēc Mārupes novadā jau otro sezonu projektu konkursa “Mārupe-mūsu mājas” ietvaros tiek organizēti pasākumi, lai veicinātu izpratni un jēgpilnu rūdīšanos aukstumā. Nefomālā grupa “Mārupes aukstumpledētāji” nemainīgi tiekas visas ziemas garumā svētdienās, plkst. 12.00, “JIP Mārupīte” teritorijā, kas nu jau kļuvusi par mārupiešu oficiālo ziemas peldvietu.

1.oktobra saulrietā vairāk nekā 40 priecīgi mārupieši piedzīvoja aukstumpeldi pirmo reizi mūžā - “Ledus skolas” ekspertes Brigitas Mironovas vadībā. Tika saņemtas daudzas pozitīvas atsauksmes par aizvadīto aukstumpeldi. Ar savām sajūtām dalījās Elīna: “Novēlu, lai katram būtu tieši šāds pirmais iespaids, kāds bija man, uzsākot peldēt pirmo reizi. Ļoti palīdzēja tas, ka pirms peldes tika pastāstīts ko darīt, ko nedarīt, kā darīt, paredzamās reakcijas, riski un, protams, teorētiskās sajūtas, kas vainagojās ar reālajām.”

01.10. 01.10.

01.10.

 

10.oktobrī vairāk nekā 100 drosmīgi ļaudis – gan mazi bērni, gan sirmgalvji cienījamā vecumā – pulcējās “JIP Mārupīte”, lai kopīgi atklātu aukstumpeldēšanas sezonu, cits ar citu iepazītos un dotos peldēt. Bija atbraukuši ciemiņi gan no citiem novadiem, gan “Lucavsalas leduslāči”, kas nu jau no kaimiņiem kļuvuši par mārupiešu draugiem. Pateicoties mārupietim Pāvelam, pirmā šīs sezonas pelde tika atklāta bungu skaņu pavadībā. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī deju grupas “Dzirnas” priekšnesums un jaunās dziedātājas Betijas muzikālie pārsteigumi. Prieks un pozitīvas emocijas ik uz soļa – tā ir aukstumpledētāju vienojošā nots visas ziemas garumā.

10.10.

10.10.

10.10.

Lai visi tikpat veseli un stipri kā tie, kas rūdījušies aukstumā! Lai pozitīvais noskaņojums pārvar jebkādus šķēršļus – laipni lūgti pievienoties “Mārupes aukstumpeldētājiem”!

Fotogalerija: skatīt šeit!

 

Pasākumus īsteno Elīna Puncule sadarbībā ar “JIP Mārupīte” projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas 2021” ietvaros un tos finansē Mārupes novada pašvaldība.