Sports

“Motokross Mārupē, tas ir forši!”

05.10.2021.

Ar šādiem vārdiem svētdien, 26 septembrī, Jaunmārupē moto centrā “Vilciņi” sportisti, braucot projām no Mārupes Lielā Motokrosa, pateicās sacensību organizatoram par skaisti paveikto darbu.

Motokross

Saulainā atvasaras dienā sportisti, treneri un vecāki priecīgi stāvēja pie apbalvošanas pjedestāla, gaidot dienas visskaistāko brīdi – apbalvošanu. Leģendārais motokrosa komentētājs Ēriks Fogelis ar vētrainiem aplausiem izsauca MX125 “Jauniešu” klases uzvarētājus, jo visi trīs šoreiz izrādījās Mārupes AMK  "BIERIŅI " sportisti: pirmajā vietā Daniils Kuzmins, otrajā – Aksels Neimanis un trešajā vietā Kristofers Pankrats.

Arī MX85 klasē par uzvarētāju kļuva Mārupietis Raivo Laicāns, līdz pat pēdējam aplim cīnoties ar CAMK  “Latgale” sportistu Ričardu Alenu Gaļcinu, kurš palika otrajā vietā un tādējādi apliecināja bieriņiešu stipro raksturu – “Brauc  ātri un nepadodies līdz pat finišam, un uzvari!” Trešais palika Adriāns Drozds (CAMK Latgale).

Veiksme bieriņu sportistiem turpinās arī MX65 klasē, kur pirmajā vietā pārliecinoši  uzvarējis Platons Čekurovs, otrajā vietā palika Edvards Prialgauskis un trešais uz pjedestāla kāpa jaunmārupietis Roberts Brants. Uzvarētāju trijotne atkal bija sportisti no Mārupes AMK “BIERIŅI”.

Klasē “50 bērni” (no 5-9 gadiem) par uzvarētāju kļuva Tomas Tīlaks (“BIERIŅI”), otrs – Gabriels Ismailovs, trešais – sešgadīgais mārupietis Markus Rode.

Dāmu klasē startēja 5 drošsirdīgas meitenes, bet par uzvarētājām kļuva Aivara Ābola audzēknes: Anna Stecjuka kā pirmā, pēc traumas atveseļojusies Patrīcija Bērziņa kā otrā, trešo vietu atvēlot Sārai Vinterei.

Vismazāko grupā “Rūķīši” (no 3-5 gadiem), kur šoreiz bija ieradušies un piedalījās 12 jauni censoņi, par uzvarētāju kļuva Kārlis Lorencs, otrajā vietā – Valters Jurčenko, un trešais finiša līniju šķērsoja “BIERIŅU” pārstāvis četrgadīgais Noels Ballods Nagrādovs.

Mini-motokrosā, bērnu komandu vērtējumā, uzvaru svinēja “BIERIŅI”, “CAMK Latgale” un “Auseklis”.

Mārupes Lielajā Motokrosā startēja arī “Veterāni” un “Amatieri”.

“Veterāni 40 +” rezultāti: 1.vietā Intars Janbers 2.vietā Dainis Tabūns 3.vietā Māris Kaļķis (Mārupe).

“Veterāni 50+” rezultāti: 1.vietā Raimonds Baltgalvis, 2.vietā Jānis Vinters, 3.vietā Jānis Bidzāns (Mārupe).

“Veterāni 55+” rezultāti: 1.vietā Egidijus Maciliunas,  2.vietā Gundars Cīrulis (Mārupe), 3.vietā Aleksandrs Markovs.

“Amatieri” rezultāti: 1.vietā Raivis Elksne (Mārupe), 2.vietā Anna Stecjuka (daudzsološa sportiste, kas startēja starp 12 “BIERIŅI” vīriem) un 3. vietā Eduards Mihailovs.

Kā pasākuma deserts norisinājās arī Mārupes kausa izcīņa “Retro motokrosa” komandām (pirmo reizi Latvijas vēsturē!). Tajā startēt ar veco laiku motocikliem – Kavroveci, Iži , Cž, Jamahas, Suzuki – bija pieteikušās 5 komandas.  Par uzvarētājiem kļuva Saldus pirmā komanda, 2. vietā atstājot Vidzemes komandu, bet 3. vietu guva Saldus otrā komanda.

Mārupes komandu šoreiz vajāja dažādas tehniskas problēmas, tā palika pēdējā, piektajā, vietā.

Šis gads Lielajam Mārupes Motokrosam ir noslēdzies, atlicis apbalvot sportistus Mini-motokrosa kopvērtējumā un tad atkal var sākt gatavoties nākamajai sezonai.

Aivars Ābols, AMK "BIERIŅI" vadītājs

Foto: AS Photography


Eiropas čempionāts un Toms Dakerts

Toms Dakerts, puisis ar lielu gribasspēku un stingru raksturu, neskatoties uz šķēršļiem (viņš bija salauzis divus pirkstus un mēnesi nebija trenējies) drošsirdīgi devās uz lielo Eiropas Čempionātu. Diemžēl pēc nedēļas komandu sacensībās pusapli pirms finiša, kad starp Eiropas stiprākajiem sportistiem atradās aukstajā 3. vietā, sportists piedzīvoja smagu kritienu. Tomēr puisis finišēja un otrajā braucienā izgāja uz starta līnijas, atnesot Latvijas Izlasei 1 punktu, kas tai ļāva ierindoties augstajā trešajā vietā. 

Aivars Ābols, AMK ”BIERIŅI” vadītājs