Sports

Laura Penele gūst uzvaru Latvijas ziemas čempionāta jāšanas sportā otrajā posmā

05.03.2019.

Sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā aizvadīts Latvijas ziemas čempionāta otrais posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kurā sportisti sacentās desmit maršrutos dažādās vecuma un meistarības grupās. Sacensību sarežģītākajā maršrutā uzvarēja Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M no Mārupes novada zemnieku saimniecības “Lielceri”.

Sacensību galvenais bija ātruma maršruts ar 130 cm augstiem šķēršļiem. Latvijas Jātnieku federācijas preses dienests pavēstīja, ka tajā piedalījās 26 sportiskie pāri, bet tikai septiņi distanci veica bez soda punktiem, gogalgoto vietu secībā sarindojoties pēc laika rezultāta. Pirmo vietu izcīnīja Laura Penele ar Dundas V.D.M., otrajā vietā ierindojās lietuvietis Kristups Petraitis ar Zwarovski 2, bet trešais bija Ģirts Bricis no Babītes novada ar Dunau (RJSK “Sport de Lux”).

“Konkurence bija spēcīga, ieradās arī lietuvieši, un maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem startēja vairāk dalībnieku nekā citkārt. Maršrutā startēju ar otro kārtas numuru, un parasti citi dalībnieki ielāgo pirmos rezultātus, cenšoties distanci veikt vēl ātrāk, bet šoreiz nevienam neizdevās pārspēt manu rezultātu,” pastāstīja galvenā maršruta uzvarētāja Laura Penele.

“Dundas šobrīd ir mans labākais zirgs, un pēc nedēļas ar viņu dosimies uz starptautiskām sacensībām Varšavā – Pasaules kausa Centrāleiropas līgas posmu, kas ir trīszvaigžņu turnīrs. Tāpēc šīs Latvijas ziemas čempionāta posma sacensības bija labs treniņš, jo Polijā būs jāveic arī ātruma maršruti, tāpēc Kleistos centos strādāt tieši uz ātrumu, iespējami saīsinot distances starp šķēršļiem.”

Latvijas ziemas čempionāta trešais posms paredzēts 16. un 17. martā, bet pēdējais ceturtais posms – 6. un 7. aprīlī.

Avots: Apriņķis.lv