Sports

Ārkārtējās situācijas laikā Mārupes sporta centrs aktīvi turpina darbu

22.04.2020.

Saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" straujo izplatību Latvijas sporta veidu federācija, sākot ar 13. martu, apturējusi sacensību norisi. Savukārt Latvijas valdība izsludinājusi visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju līdz 2020. gada 12.maijam, cita starpā uzdodot pārtraukt visu sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu un sacensību norisi).

17.martā notika Mārupes SC treneru padome, kurā tika nolemts, lai mazinātu negatīvo ietekmi, ko ierastā treniņu un spēļu ritma pārtraukšana atstās uz dažāda vecuma un sagatavotības sportistiem, Mārupes sporta centrs jau no pirmās ārkārtas situācijas dienas aicināja veikt fiziskās aktivitātes, audzēkņiem veicot atgriezenisko saiti.

Mārupes SC vadītāja S.Bartuševiča: “Ņemot vērā, ka sporta zāles ir slēgtas, jāizmanto iespējas brīvā dabā – skriet krosus, braukt ar divriteni. Ja laika apstākļi ļauj, ārā var darboties ar bumbu. Tiesa, jāievēro piesardzība – jāizvairās no tieša kontakta ar citiem sportot gribētājiem. Katrā ziņā svarīgi ir kustēties, būti fiziski aktīviem, nevis pavadīt brīvo laiku pie telefona vai datora ekrāna. Ārkārtējā situācija agri vai vēlu beigsies, sporta sacensības un treniņu nodarbības turpināsies un tad labākā situācijā būs tie, kuri šo laiku būs izmantojuši lietderīgi.”

Visi Mārupes SC treneri organizē treniņu nodarbības attālināti. Tiek sagatavoti vingrinājumi gan rakstiskā, gan video formātā un nosūtīti audzēkņiem. Pēc katras treniņu nodarbības audzēkņi atsūta video materiālu par izpildīto, tādā veidā veicot atgriezenisko saiti. Šajā laikā Mārupes SC audzēkņi un treneri mācās jauna veida komunikāciju, patstāvību un pašdisciplīnu. Protams, ka tiek gaidītas ziņas no Latvijas valdības un Izglītības ministrijas par to, kad varēs atsākt treniņu nodarbības klātienē, bet šobrīd aicinām izbaudīt šo laiku un neapstāties savā izaugsmē.

Tāpat arī Mārupes SC darbinieki turpina strādāt koncentrētākā režīmā un šis laiks tiek veltīts tam, lai sakārtotu Mārupes SC pārziņā esošās sporta bāzes.  Mārupes SC saimniecības daļas vadītājs A.Vilcāns: “Apsekojot sporta bāzes, tika sagatavots izpildāmo darbu grafiks, izvērtēts katra tehniskā darbinieka veicamo darbu saraksts un darbi turpinās.Tiek veikts kosmētiskais remonts, uzlabojumi, tiek mazgāts un dezinficēts inventārs, ģērbtuves un saimnieciskās telpas. Ja valdība atļaus, tad atsākot darbu vasaras periodā un uzsākot jauno mācību gadu, sporta bāzes un inventārs būs gandrīz kā jauni.”

Atgādinām, ka par šo laiku mācību maksa nav jāveic. Ja ir veikta pārmaksa, tad tiks veikti mācību maksas pārrēķini. Vecāku iemaksātā mācību maksa par periodu, kurā mācības nenotiks, tiks attiecināta uz nākamo mācību periodu. Mācību maksas pārrēķins tiks atspoguļots rēķinā.  

Tuvāka informācija: Egita Vaičekone, sporta centra lietvede
Tālr. 67 687 150; 29 220 691
E-pasts: egita.vaicekone@marupe.lv

 

Ja vecākiem ir jautājumi par treniņu nodarbībām, lūdzu, sazināties ar sava bērna treniņu grupas treneri. Treneru kontakti: https://www.marupe.lv/lv/sports/marupes-sporta-centrs/marupes-sporta-centra-treneri

Sākot ar 22.aprīli, basketbola trenera Edgara Lejas treniņu grupas vasaras periodā vadīs treneris Mārcis Pliens, tālr. 29771377, e-pasts: marcis.pliens@gmail.com

Turpināsim būt fiziski aktīvi, rūpēsimies par sevi, saviem tuvajiem, apkārtējiem un gaidīsim, kad varēsim atkal tikties klātienē.

Atgriezeniskā saite (foto un video): https://failiem.lv/u/6gd2647w

Mārupes SC kolektīvs

 

b

b

b

b

b

e

e