Sports

Aizvadīts roņu salidojums un 1. ziemas peldēšanas sacensības Mārupē

24.01.2023.

Aizvadīts roņu salidojums un I ziemas peldēšanas sacensības Mārupē

Saulainā 21. janvāra sestdienā visi aukstumpeldēšanas entuziastu jeb “roņu” ceļi veda uz Mārupi, kur “Mārupes aukstumpeldētāji” pirmo reizi uzņēma ciemos ziemas peldētājus no visas Latvijas. Vecākā dalībniece bija 79 gadus veca kundze no Garciema pārstāvot klubu “Latvijas ronis”, savukārt, jaunākais dalībnieks vecuma grupā līdz 14 gadiem ātruma ziņā turēja līdzi pat pieaugušajiem.

Teju 70 ļaudis sacentās improvizētajās Ziemas peldēšanas sacensībās “JIP Mārupīte” ūdenstilpnē, peldot 25 metru distanci, brīvajā stilā. Sacensībās bija gan individuālās disciplīnas, gan klubu komandu sacensība. Ņemot vērā, ka pandēmijas ietekmē šāda tipa pasākumi ļoti sen nebija notikuši, tad visi dalībnieki un apmeklētāji  bija patiešām priecīgi gan par iespēju satikties, gan izmēģināt savus spēkus sacensībās. Tiesnešu godā iejutās biedrības ”Latvijas ronis” valdes priekšsēdētāja Sarma Kočāne un biedrības “Lucavsalas Ledus lāči” dibinātājs Renārs Astra.

Godalgotas vietas, diplomu, kausu un dāvanas saņēma: Līga Saulīte un Anna Zuja sieviešu konkurencē no 65 gadiem, Anatolijs Bartkevičs, Vačagans Pogosjans un Vitālijs Kislicins kungu konkurencē no 65 gadiem. Klubu komandu sacensībās triumfēja komanda “Latvijas Ronis”, otro un trešo vietu atstājot “Lucavsalas Ledus Lāču” komandām. Vislielākā konkurence bija individuālajā peldējumā sievietēm un vīriešiem, kur sieviešu konkurencē 21-64 gadi triumfēja Baiba Lapsiņa no “Ledus Dzeguzēm”, kura šāda veida sacensībās startēja pirmo reizi, otro vietu atstājot Līvai Lauskai-Lucai, savukārt, trešā vieta pieredzējušai peldētājai no “Raganas roņiem” - Kristīnei Rātei. Vissīvākā konkurence izvērtās kungu vidū vecuma grupā 21-64 gadi, kur godalgotās vietas ieņēma Māris Prindulis, Mārcis Umbraško un Kaspars Birkenfelds. Tika apbalvots arī jaunākais dalībnieks vecuma grupā līdz 14 gadiem zēniem.

Gandrīz trešā daļa dalībnieku sacensībās startēja pirmo reizi, kas nozīmē, ka šāda veida sacensību organizēšana veicina interesi par veselīgu dzīvesveidu, kā arī motivē jau ilggadējos ziemas peldētājus uzturēt sevi formā un būt gatavībā sacensties.

Pasākumu organizēja Elīna Puncule projektu konkursa “Mārupe-mūsu mājas 2022” ietvaros un to finansēja Mārupes pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Ziemas peldēšanas federāciju, Mārupes Sporta centru un JIP Mārupīte. Visi pasākuma organizatori strādāja brīvprātīgi, tāpēc liels paldies par atbalstu un darbu personīgi - Valdim Kārkliņam, Vadimam Gontam, Ivaram Punculim, Armandam Namiķim, Mārtiņam Šneideram, Inārai Siliņai, Luetai Dzirniecei, Ingai Keisterei, Zanei Krastiņai, Ilzei Rupmejai, Liānai Putniņai, Silvijai Bartuševičai un Silvai Jeromanovai-Maurai! Pasākumu atbalstīja SIA “SilJa”, SIA “Kreiss”, SIA “Aqua sports” un ģimenes restorāns “Hercogs”.

Sacensību rezultāti

Bilžu autore Laura Vintere

foto

foto

foto

foto

foto

foto