Sabiedrība

Aicina pieteikt 100 gadniekus un atbalstīt projektu “Piedzimt kopā ar Latviju”

26.10.2018.

Šī gada vasarā tika izveidota mājaslapa www.100gadnieki.lv, kur tiek ievietota informācija un stāsti par Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedzimuši ap 1918.gadu. Katra novada iedzīvotājam ir iespēja tajā ne tikai pieteikt sev zināmo 100 gadnieku, bet arī novērtēt, cik mums tādu Latvijā ir un kuros novados, pilsētās ir visizturīgākie, izlasīt īsu tā varoņa biogrāfiju, aplūkot fotogrāfijas un video.

Mēs aicinām visus Latvijas iedzīvotājus atbalstīt šo iespēju - apzināt un pieteikt sev zināmos cienījamā vecuma cilvēkus 100gadnieki.lv!

Projekta ietvaros tiek veidota arī dokumentālā filma “Piedzimt kopā ar Latviju”, kuru režisē un producē Žaklīna Cinovska. Filmas pamatideja - intervijas ar Latvijas simtgadniekiem - Latvijas vienaudžiem. Filma ir par cilvēkiem, kuriem cienījamais vecums ļāvis sasniegt ne tikai savu 100, bet arī Latvijas jubileju. Šie ļaudis joprojām iedvesmo līdzcilvēkus ar personīgo šarmu, aktīvu dzīvesveidu, neizsīkstošu dzīvesprieku un bezgalīgu ticību Latvijai.

Ieskats filmā “Piedzimt kopā ar Latviju”

Ņemot vērā unikālo un apjomīgo video materiālu, kas, diemžēl viss, nav iekļaujams vienā dokumentālā filmā, pēc filmas pirmizrādes paredzēts veidot arī televīzijas raidījumu ciklu ar izvērstiem stāstiem par šiem neparastajiem cilvēkiem un viņu dzīves gājumu.

Pieteikt 100 gadnieku un par projektu plašāk lasīt mājaslapā: http://100gadnieki.lv.