Sabiedrība

Noskaidroti labākie Mārupes novada skolēnu mācību uzņēmumi

28.05.2019.

2019.gada 22.maijā Mārupes vidusskolā notika ikgadējās labāko skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) prezentācijas biedrības “Mārupes uzņēmēji” un Mārupes novada domes žūrijai. SMU ir biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JAL) projekta dalībnieki, kuri mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.

smu

smu

smu

smu

Šogad no 11 aktīvajiem vidusskolas SMU fināla pasākumā piedalījās septiņi – pārējo uzņēmumu dalībnieki juta līdzi un palīdzēja sagatavošanās procesā. Divos atšķirīgos vērtējumos par laureātiem kļuva un balvas saņēma SMU “koordinatas”, kas piedāvā T-kreklu apdruku, “Kanneles” uzņēmums, kas ražo vegāniskās šokolādes, “Casefix” ražo koferu apvalkus no poliestera un “Mangata” nodarbojas ar rotaslietu izgatavošanu. Visi finālisti saņēma Starptautiskās lidostas “Rīga” apliecinājumus par iespēju prezentēt savus uzņēmumus izstādē lidostas terminālī.

Mārupes novada dome godalgotos skolēnu mācību uzņēmumus apbalvoja ar specbalvām 130 eiro apmērā.

Žūriju pārstāvji - Silva Jeromanova – Maura, Laura Karnīte, Jolanta Kursiša, Normunds Čiževskis, Kārlis Bodnieks, Silvestrs Savickis, Kristaps Beķeris, Andrejs Petrovs, vērtējot jaunos uzņēmējus, sniedza viņiem gan atbalstu, gan vērtīgus padomus esošai un turpmākai uzņēmumu darbībai.  

Skolēnu mācību uzņēmumi visa mācību gada laikā savu saražoto produkciju ir piedāvājuši iegādāties arī plašāk, piedaloties Junior Achievement Latvia organizētajos Ziemassvētku un Pavasara gadatirgos t/c Domina, Mārupes novada skolu un citu skolu organizētajos tirdziņos, Mārupes novada domes un arī reģionālajos tirdziņos, kā arī  uzņēmumi nodrošina interesentiem individuālos pasūtījumus, savu produkciju reklamējot un piedāvājot sociālajos tīklos.