Sabiedrība

Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

18.08.2021.

Laika posmā no 1. augusta līdz 15. augustam Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 83 izsaukumus.

  • Laika posmā no 1. augusta līdz 15. augustam pašvaldības policija ir pārbaudījusi 92 personas, kurām ir noteikta pašizolācija pēc ierašanās no ārvalstīm.
  • Veiktas 19 pārbaudes tirdzniecības vietās. 
  • Veiktas 10 pārbaude sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Pārbaužu laikā tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās tika konstatēti vairāki sīki pārkāpumi, par kuriem tika izteikti aizrādījumi un dots laiks trūkumu novēršanai.

02.08.2021. plkst. 01:50 Patrulēšanas laikā Jaunmārupē policijas darbinieki ievēroja kādu sievieti, kurai iespējams ir nepieciešama palīdzība. Piebraucot pie sievietes tika noskaidrots, ka viņai ir bijis konflikts ar zināmu personu, kurš pret viņu ir izturējusies vardarbīgi un ir atņēmis personīgās mantas. Par notikušo nekavējoties tika informēta Valsts policija. Līdz Valsts policijas ierašanās brīdim pašvaldības policijas darbinieki veica meklēšanas pasākumus, lai aizturētu iespējamo vainīgo, bet norādītajām pazīmēm atbilstoša persona netika sastapta. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu tālāko procesuālo darbību veikšanai.  

03.08.2021. plkst. 14:36 tika saņemta informācija, ka Rožu ielā uz ietves guļ kāda persona stiprā alkohola reibumā, traucējot gājējiem. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona bija tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka neorientējās apkārtējā vidē un nespēja paiet. Persona tika aizturēta un apstākļu noskaidrošanai nogādāta Pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākts administratīvo pārkāpumu process. 

03.08.2021. plkst. 19:06 tika saņemta informācija no Valsts policijas, ka virzienā uz Mārupi brauc kāda automašīna, kuras vadītājs ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu un notikuma vietu atstājis. Iespējams alkohola reibumā. Nekavējoties noskaidrojot braukšanas virzienu, pašvaldības policijas ekipāža ievēroja norādītām pazīmēm atbilstošu automašīnu un to aizturēja līdz notikuma vietā ieradās Valsts policijas Ceļu policija. Aizturēšanas pasākumi bija veiksmīgi pateicoties kādas autovadītājas atbalstam un sniegtajai informācijai par meklējamās automašīnas braukšanas virzienu. 

05.08.2021. plkst. 08:25 tika saņemts izsaukums uz ģimenes konfliktu Skultē. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienai no iesaistītajām personām ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, jo viņa uzvedība un rīcība bija neadekvāta. Nekavējoties tika izsaukta NMPD, kuras darbinieki pieņēma lēmumu personu hospitalizēt.
 
07.08.2021. plkst. 20:09 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur pie kāda īpašuma atrodas persona stiprā alkohola reibumā, guļot uz zemes. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona bija tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka neorientējās apkārtējā vidē un nespēja paiet. Persona tika aizturēta un apstākļu noskaidrošanai nogādāta Pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākts administratīvo pārkāpumu process. 

08.08.2021. plkst. 16:43 tika saņemts izsaukums uz Tīraini, kur ielas malā uz zemes guļ vīrietis stiprā alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona bija tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka neorientējās apkārtējā vidē un nespēja nostāvēt. Persona tika aizturēta un apstākļu noskaidrošanai nogādāta Pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākts administratīvo pārkāpumu process. 

10.08.2021. plkst. 21:43 tika saņemts izsaukums uz Skulti, kur nepieciešama palīdzība VUGD. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika noskaidrots, ka iespējams kādā dzīvoklī atrodas persona bezpalīdzīgā stāvoklī. VUGS darbinieki uzlauza durvis, pēc kā tika apsekots dzīvoklis. Dzīvoklī tika konstatēta mirusi persona bez vardarbības pazīmēm. Darbu pārņēma Valsts policija.

15.08.2021. plkst. 22:17 tika saņemts izsaukums uz Mārupi kur notiek ģimenes konflikts. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka konflikts notiek starp vairākām iereibušām personām no kurām viena ir agresīva. Uz iesnieguma pamata agresīvā persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona tika brīdināta par atbildību kāda var iestāties, ja konflikti tiek risināti pielietojot vardarbību. Persona savu vainu atzina un nožēloja pēc kā tā tika atbrīvota.


Laika posmā no 1. augusta līdz 15. augustam Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas uzsāka 9 administratīvā pārkāpuma lietas: 

  • Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu publiskā vietā, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību  patērēšanai uz vietas atļāvusi pašvaldība vai Valsts ieņēmumu dienests, vai par atrašanos publiskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas traucē sabiedrisko kārtību vai drošību – 4;
  • Par Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpšanu – 1;
  • Par Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā pārkāpšanu – 1;
  • Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 2;
  • Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu – 1.