Sabiedrība

Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

06.07.2020.

Laika posmā no 16.jūnija līdz 30.jūnijam Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 72 izsaukumus.

Sakarā ar Valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lūgums Mārupes novada iedzīvotājiem atbildīgi attiekties pret noteiktajiem ierobežojumiem, kuri saistīti ar pašizolēšanos un personisko piesardzību. Saudzēsim katrs sevi un neapdraudēsim līdzcilvēkus. Neizplatīsim nepatiesu un nepārbaudītu informāciju sociālajos tīklos, kura var radīt līdzcilvēkos stresu un paniku. Jauniešiem lūgums neizplatīt nepatiesu informāciju (apkārtējiem kā izjokošanu), ka esat inficēts ar Covid-19, jo par šādas nepatiesas informācijas sniegšanu klātienē apkārtējiem var iestāties administratīvā atbildība. Būsim atbildīgi un vienoti un palīdzēsim viens otram. 

16.06.2020. plkst.16:20 tika saņemta informācija par to, ka pa autoceļu A5 virzās automašīna kuras vadītājs atrodas alkohola reibumā. Pēc automašīnas apturēšanas tās vadītājs centās no notikuma vietas aizmukt ielecot blakus esošajā ūdenskrātuvē. Veicot aizturēšanas pasākumus persona nepakļāvās policijas darbinieku prasībām tādēļ tika pielietoti speclīdzekļi. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka persona ir 3,26 promiļu alkohola reibumā un personai nav vadītāja apliecības. Tālāko procesuālo darbību veikšanai persona un transportlīdzeklis tika nodots Valsts policijas darbiniekiem. 

17.06.2020. plkst.22:05 tika saņemta informācija, ka pie Latvijas pasta atrodas persona stiprā alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ielas malā guļ persona stiprā alkohola reibuma stāvoklī apdraudot savu drošību. Persona tika aizturēta un nogādāta apstākļu noskaidrošanai pašvaldības policijā. Personai nebija arī deklarētas dzīvesvietas. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. 

18.06.2020. plkst.17:40 tika saņemta informācija par to, ka Mārupē sabiedriskā vietā, pie kāda privātīpašuma, persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka nespēj nostāvēt. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona atskurbšanai nogādāta Sarkanā Krusta patversmē “Gaiziņš”.

19.06.2020. plkst.19:12 tika saņemta informācija par to, ka Jaunmārupes dabas parkā atrodas persona stiprā alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka persona ir tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka nav iespējams pamodināt. Nekavējoties uz notikumu vietu tika izsaukti NMP dienesta darbinieki, kuri sniedza medicīnisko palīdzību pēc kuras persona atžirga. Persona bija 4,49 promiļu alkohola reibumā. Apstākļu noskaidrošanai persona tika nogādāta pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona tika nogādāta dzīvesvietā. 

19.06.2020. plkst.20:21 tika saņemta informācija par to, ka Mārupē sabiedriskā vietā, pie kāda privātīpašuma žoga, persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka nespēj nostāvēt. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. 

20.06.2020. plkst.16:19 patrulēšanas laikā Jaunmārupes dabas parkā pašvaldības policijas darbinieki ievēroja ka uz brīvdabas skatuves guļ kāda persona. Pieejot klāt noskaidrojās, ka persona ir tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona nogādāta dzīvesvietā Jaunmārupē.

20.06.2020. plkst.19:33 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur uz ielas ir noticis konflikts. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka notikuma vietā atrodas viena persona kurai ir nodarīti miesas bojājumi. No personas tika pieņemts iesniegums, uz kura pamata tika nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze. Pēc apstākļu noskaidrošanas tika identificēta iespējamā vainīgā persona. Par notikušo tika uzsāktas administratīvās lietvedības. 

22.06.2020. plkst.19:40 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā privātīpašuma pagalmā ieklīdusi stirna un īpašnieki nezina ko iesākt. Personām tika izskaidrots, ja dzīvnieks nav savainots ir jāatver vārtiņi un jāatļauj dzīvniekam izkļūt brīvībā. Pēc informācijas sniegšanas saimnieki nodrošināja apstākļus, lai dzīvnieks izkļūtu brīvībā. Policijas palīdzība notikuma vietā vairs nebija nepieciešama.  

25.06.2020. plkst.20:36 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā kafejnīcā ir ienākusi persona tādā alkohola reibuma stāvokļi, kas traucē darbu un apmeklētājiem atpūsties. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība.

28.06.2020. plkst.00:06 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā īpašumā iespējams ir ienākuši zagļi. Ir redzams ka staigājot ar lukturīti. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka īpašumā atrodas pašgājējs zāles pļāvējs, kurš ir aprīkots ar gaismām. Zādzības fakts neapstiprinājās.  

28.06.2020. plkst.01:10 tika saņemts izsaukums uz Mārupi par to, ka uz ielas atrodas divi neadekvāti jaunieši iespējams narkotisko vielu reibumā. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka  notikuma vietā atrodas divas nepilngadīgas personas, kuru rīcība un uzvedība liecināja par iespējamu narkotisko vielu reibumu. Uz notikumu vietu tika izsaukti NMP dienesta darbinieki. Ieradās divas brigādes, kuras pieņēma lēmumu jauniešus hospitalizēt. Ņemot vērā jauniešu agresīvo un neadekvāto rīcību policijas darbinieki sniedza atbalstu personu nogādāšanai ārstniecības iestādē. Par notikušo tika informēti jaunieša vecāki un Valsts policija, kura pārņēma tālākās darbības.

29.06.2020. plkst.23:14 tika saņemta informācija par to, ka Mārupē sabiedriskā transporta pieturvietā atrodas persona tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka nespēj nostāvēt. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Pēc apstākļu noskaidrošanas persona nogādāta mājās.

30.06.2020. plkst.20:34 tika saņemts izsaukums uz Mārupi uz ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka persona ir agresīva un neadekvāta, draud policijas darbiniekiem ar nazi. Uz notikuma vietu tika izsaukti specvienības darbinieki, kuri pārņēma tālākās darbības personas aizturēšanai. Persona tika aizturēta un nogādāta ārstniecības iestādē.  

Laika posmā no 16.jūnija līdz 30.jūnijam Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 33 administratīvā pārkāpuma protokolus:

Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 4;

Pēc LAPK 171. 1 panta 1.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanās alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais) – 1;

Pēc LAPK 186. panta 2.daļas (Par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas) – 4;

Pēc LAPK 58. panta (Par Vides piesārņošanu un piegružošanu) – 1;

Pēc LAPK 75. panta (Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu) – 2;

Pēc LAPK 149.10 panta (Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu) – 3;

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 21.