Sabiedrība

Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

05.05.2020.

Laika posmā no 16.aprīļa  līdz 30.aprīlim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 47 izsaukumus.

Sakarā ar Valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lūgums Mārupes novada iedzīvotājiem atbildīgi attiekties pret noteiktajiem ierobežojumiem, kuri saistīti ar pašizolēšanos un personisko piesardzību. Saudzēsim katrs sevi un neapdraudēsim līdzcilvēkus. Neizplatīsim nepatiesu un nepārbaudītu informāciju soceālajos tīklos, kura var radīt līdzcilvēkos stresu un paniku. Jauniešiem lūgums neizplatīt nepatiesu informāciju (apkārtējiem kā izjokošanu), ka esat inficēts ar Covid-19, jo par šādas nepatiesas informācijas sniegšanu klātienē apkārtējiem var iestāties administratīvā atbildība. Būsim atbildīgi un vienoti un palīdzēsim viens otram. 

16.04.2020. plkst.08:04 tika saņemta informācija, ka sabiedriskā transportā braucis vīrietis stiprā alkohola reibuma stāvoklī, kurš atklāti demonstrējis ierocim līdzīgu priekšmetu. Vīrietis izkāpis pieturā pie Mārupes novada domes. Veicot meklēšanas pasākumus persona tika aizturēta. Pie personas atradās pneimatiskais ierocis. Persona tālāko procesuālo darbību veikšanai tika nodota Valsts policijas darbiniekiem. 

17.04.2020. plkst.13:38 tika saņemta informācija, ka Mārupē ielas malā sēž persona iespējams alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka personai ir kustību traucējumi un ir grūtības nokļūt dzīvesvietā. Ņemot vērā radušos situāciju persona tika nogādāta dzīvesvietā. 

19.04.2020. plkst.09:43  tika saņemta informācija, ka Jaunmārupē dabas parkā ir sapulcējušies vairāki vīrieši, kuri neievēro pulcēšanās aizliegumu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Ņemot vērā, ka vīrieši bija alkohola reibumā un neievēroja pulcēšanās ierobežojumus un ignorēja policijas prasības izklīst, trīs personas tika sauktas pie administratīvās atbildības par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu Valstī izsludinātajā ārkārtas stāvokļa laikā.

20.04.2020. plkst.21:16 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, kur kādā prīvātīpašumā iespējams šaudās ar kādu ieroci. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika noskaidroti notikušā apstākļi un iesaistītā persona. Persona bija šāvusi ar pneimatisko ieroci. Par notikušo informēta Valsts policija, kura pārņēma tālāko apstākļu noskaidrošanu. 

24.04.2020. plkst.17:58 tika saņemta informācija, ka Mārupē ir sapulcējušies vairāki jaunieši, kuri neievēro pulcēšanās aizliegumu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vairāki jaunieši spēlē bumbu. Ar jauniešiem tika veiktas preventīva rakstura pārrunas un tās tika brīdinātas par atbildību, kura var iestāties par noteikto ierobežojumu neievērošanu. Ņemot vērā jauniešu attieksmi pret notikušo un to, ka viņi savu vainu atzina un nožēloja, policijas darbinieki ierobežojās ar mutvārdu aizrādījumu.

25.04.2020. plkst.14:55 tika saņemta informācija, ka Tīrainē ir aizdegusies garāža. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. Notikuma vietā ieradās VUGD darbinieki, kuri aizdegšanos likvidēja. Neviena persona ugunsgrēkā nav cietusi. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kura pārņēma tālāko apstākļu noskaidrošanu.  

28.04.20200. plkst.12:15 tika saņemta informācija, ka Mārupē pie lielveikala NMP darbiniekiem ir nepieciešama palīdzība. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka pie ātrās medicīniskās palīdzības atrodas persona stiprā alkohola reibumā, kurai medicīniska rakstura palīdzība nav nepieciešama. Persona tika aizturēta un nogādāta apstākļu noskaidrošanai pašvaldības policijā. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Laika posmā no 16.aprīļa līdz 30.aprīlim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 25 administratīvā pārkāpuma protokolus:
Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 1;

Pēc LAPK 42.1 panta 1.daļas (Par smēķēšanu, neatļautās vietās) - 1

Pēc LAPK 75. panta (Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu) – 6;

Pēc LAPK 176.2 panta (Par Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu) – 4;

Pēc LAPK 149.10 panta (Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu) – 11;

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 2.