Maija beigās “Biznesa Vēstniecībā” pasākumu ciklā ”Dzīvā bibliotēka” viesojās Vija Vētra

29.05.2019.

Tveicīgā 23. maija vakarā “Biznesa Vēstniecības” telpās viesojās leģendārā dejotāja Vija Vētra, kura šobrīd dzīvo ASV, Ņujorkā. Vija Vētra ar savām dejas izrādēm apceļojusi gandrīz visu pasauli un šobrīd 96 gadu vecumā aizvien turpina koncertēt.

"Es esmu bērns un nekad nepieaugšu! Angliski tas būtu - childlike / kā bērns". Un cik pārsteidzoša un reizē vienkārša ir ilgās dzīves atslēga, jo Vija Vētra tāpat kā Olga Dreģe (viesojās ciklā “Dzīvā bibliotēka” marta mēnesī) aicināja priecāties par katru mazāko puķīti, sīkumu, mirkļa skaistumu, brīnīties par pasauli gluži kā to dara bērns...

Vija Vētra

Vija Vētra aicināja visus izslieties, iztaisnot muguras un turēt tās taisnas (jau pirmo reizi viesojoties Latvijā vēl tālajos 1970tajos gados, viņa uz to rosināja sava koncerta apmeklētājus, kas tolaik bija visnotaļ drosmīgi), būt staltiem, jo pa līkajām mugurām sit...

Vijas Vētras enerģija, unikalitāte, neticamā vitalitāte un prāta spējas ir apbrīnojamas, jo viņa prot astoņas valodas un kā devīto plāno apgūt japāņu vai ķīniešu valodu. Jo, kā viņa pati apgalvo - jau sen  ir pierādīts, ka smadzenes ir jānodarbina un tad tās labāk strādā un ģenerē jaunas šūnas (Use it or lose it / lieto vai zaudē), kā dzīvs piemērs tam ir viņa pati.

"Man ir plāns nodzīvot vismaz līdz 101 gadam. Man vēl jāuzraksta grāmata par savu bērnību, man ir ļoti daudz darāmā... Cilvēks nedrīkst gaidīt savu pēdējo stundu, jo tad tā ātri vien pienāks. Ir jābūt kustībā, aktīvam - jāizdzīvo katra savas dzīves sekunde".

Šis bija ļoti garš vakars – apmeklētājiem bija iespēja arī vērot filmu par viņas dzīvi ar mākslinieces pašas komentāriem. Bet kā gan 2 stundās būtu iespējams ietilpināt 96 gadus tik ārkārtīgi daudzveidīgas un notikumiem piesātinātas dzīves? Dzīvā bibliotēka caurumcauri - VIJA VĒTRA!

Pasākums tiek līdzfinansēts Mārupes novada domes projektu konkursa «Mārupe - mūsu mājas 2019» ietvaros.