21. augustā Spuņciemā Sīpolu svētki (Sīpolfest)

Babītes Kultūrizglītības centrā Salas pagastā VIETVALŽI, Spuņciemā

21. augustā no pulksten 11.00 Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā  “Vietvalži”, Spuņciemā,  notiks tradicionālie Sīpolu svētki. Šī gada svētku tēma ir “Sīpols mājās un pasaulē”.

Kā jau ierasts, svētkos būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš, Mārupes novada amatierkolektīvu priekšnesumi, radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem. Tirdziņš ir kļuvis tik populārs, ka dalībnieki izrādījuši interesi jau kopš agra pavasara, tāpēc svētku apmeklētāji var būt droši, ka sastaps gan jau zināmos tirgotājus, gan arī varēs iegādāties ko vēl līdz šim nebijušu. Radošajās darbnīcās šogad pasaules kultūras elpa - katrs varēs izgatavot savu īpašo sapņu ķērāju, bet kopā ar dažādiem deju kolektīviem visi dalībnieku varēs iesaistīties zināmu pasaules tautu deju soļu apgūšanā. Letkajenka, sirtaki vai reiz visā pasaulē tik populārā “Mazo putniņu deja” – kādam tas atsauks atmiņā senākus laikus, kādam būs iespēja iemācīties ko jaunu. Dejošanai šogad svētkos atvēlēta īpaša vieta, jo viens no centrālajiem notikumiem būs deju koncertuzvedums “No puķu ziedīnu”, kur Ance Krauze izdziedās suitu ziņģu albumu “Sasala jūrīna”, bet deju kolektīvi “”Janita”, “Oļi”, “Dālderītis” un “Abi divi” izdejos Jāņa Precinieka radīto deju stāstu par četrām latviešu meitenēm – Magoni, Margrietiņu, Rudzupuķi un Rozi– un mīlestību, pirmo vilšanos, ilgām un laimi.

Jau laikus jāgatavojas tradicionālajam sīpolu kapāšanas čempionātam, šogad to rūpīgi vērtēs spicākais recepšu eksperts Latvijā Pipars jeb Rojs Puķe.

Foto

Foto

Foto

Deju būs daudz, bet būs, protams, arī dažādas aktivitātes un izklaides bērniem, gardumi tirdziņā un, kā jau tas parasti ir, arī lieliska mūzika. Svētku noslēgumā to, kā iedvesmoties var pasaulē, bet radīt un dziedāt mājās, atskaņos nu jau spožā zvaigzne pie Latvijas mūzikas debesīm Būū. Protams, paliek vieta arī pārsteigumiem.

Sīpolu svētku laikā tiks atklāta jauna izstāde “Vietvalžu” radošo prasmju telpā – “Saimniekošana”, kurā varēs iepazīt gan dažādus saimniecības rīkus un piederumus, gan uzzināt par dažādiem, reizēm jau piemirstiem, saimniecības darbiem laukos. Visi izstādē eksponētie priekšmeti nākuši no Salas un Babītes pagastu saimniecībām. Būs skatāma arī vēsturnieces Ingas Sarmas veidotā izstāde “Jūrmalas zemeņu stāsti”, kuras apraksts publicēts Eiropas Padomes izdevumā “Kultūras mantojuma stāsti”.

Arī “Burvju spogulim” būs jauns sižets – tas veltīts skolām Salas pagastā, un tajā sevi un savus skolotājus un vecākus ieraudzīs daudzi pagasta iedzīvotāji. Salas sākumskolas direktores vietniece audzināšanas jomā Aija Vanaga, gatavojot šo stāstu, nosauca skolu par Salas pagasta sirdi, un tā tas noteikti ir.

Par visiem Sīpolu svētku jaunumiem un gaidāmajiem notikumiem var lasīt svētku Facebook lapā https://www.facebook.com/events/351939160369681.

Programma (izrāžu un koncertu sākuma laiks var nedaudz mainīties pasākuma gaitā)

11.00 – 17.00 darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, par labu garastāvokli rūpēsies mūziķis Marko Ojala
12.00 – svētku atklāšana
12.30   zīmējumu teātra  izrāde bērniem par brīnīšanos "Jatakas"
13.30 – Liepājas ceļojošais cirks "Beztemata"
14.00  - Mārupes Eksotisko deju grupa, līnijdeju grupa ''Vējiem līdzi''
14.30 -  "No puķu ziedīnu" - deju lieluzvedums, dejos Olaines un Carnikavas deju kolektīvi Jāņa Precinieka vadībā, dziedās Ance Krauze
16.00 – sadejošanās ar publiku – dažādas pasaulē pazīstamas dejas, piedalās VISI!
16.00  - Sīpolu kapāšanas čempionāts, vadīs Rojs Pipars
16.30 – Sīpolu zupa "Kalambūra” gaumē" -  vārīs teātra aktieri kopā ar režisoru
17.00 - konkursu uzvarētāju apbalvošana
17.20 - grupa "Kaurna Cronin" (Austrālija)
18.45 -  grupa "Ārpilsētas sakars"
20.00 -  dziedātāja Būū

Visas dienas garumā "Vietvalžu" zālē uz ekrāna būs skatāms stāsts par Babītes un Salas pagastu ciemiem.

Plakāts