“Zemes stundā” aicina ikvienu iesaistīties planētas nākotnes veidošanā

25.03.2022.

Šajā sarežģītajā laikā, kad svarīgāk nekā jebkad iepriekš ir būt vienotiem gan savās domās, gan rīcībās, ar saukli “Veidosim mūsu nākotni!” Pasaules Dabas Fonds aicina pievienoties vērienīgākajai vides akcijai pasaulē “Zemes stunda”, kas šogad norisināsies sestdien, 26. martā, plkst. 20.30. Izslēdzot gaismu uz vienu stundu, ikviens var simboliski apliecināt savu solidaritāti ar miljoniem cilvēku visā pasaulē un apņemties kopīgi veidot planētas nākotni. 

Laikā, kad sabiedrība mēģina aptvert postošos notikumus Ukrainā un jēdziens “solidaritāte” ir ieguvis vēsturē vēl nebijušu nozīmi, šī gada “Zemes stundas” mērķis ir dot signālu par jaunu laikmetu, kurā cieņa un savstarpējā harmonija cilvēku starpā un arī cilvēces un planētas attiecībās ir pirmajā vietā.

“Mēs nedrīkstam palikt vienaldzīgi pret notiekošo. Tagad mums visiem ir jāsanāk kopā, lai iestātos par cilvēkiem un dabai labvēlīgu pasauli. Mums katram ir jānovērtē savas iespējas, ko mēs varam darīt dabas labā, lai tās sniegtās kvalitātes piedzīvotu mēs paši un arī nākamās paaudzes. Mums visiem ir jāiesaistās. Politiķiem, uzņēmējiem, skolotājiem, pašvaldību darbiniekiem, zemes īpašniekiem un citiem, jo ikvienam no mums ir savas iespējas un loma nākotnes veidošanā. Šogad “Zemes stundā” vēlamies uzsvērt, ka mazinot elektroenerģijas patēriņu kaut vai uz vienu stundu, mēs varam palīdzēt gan cilvēkiem, gan planētai,” pauž Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Pasaules Dabas Fonds akcijas ietvaros rīko konkursu “Klimata vēstnieks”, organizē izglītības pasākumus skolās un uzņēmumos, aicina valsts institūcijas, pašvaldības un uzņēmumus piedalīties “Zemes stundā”, atbalstot akciju informatīvi, aktualizējot vides jautājumus darbinieku, partneru, klientu vidū un simboliski samazinot apgaismojumu. Iedzīvotāji un viedokļu līderi sociālajos tīklos tiek aicināti popularizēt vēstījumu par globālo dabas daudzveidības krīzi un to, ko katrs individuāli var darīt, lai to mazinātu. 

Zemes stundas mērķis 2022. gadā

- aktualizēt dabas daudzveidības izzušanas un klimata pārmaiņu savstarpēji saistītās krīzes un aicināt ikvienu ikdienā iestāties par dabu, kopīgi veidojot mūsu nākotni!

- misija un vīzija, kā arī papildu informācija pieejama Pasaules Dabas Fonda veidotajāprezentācijā >> (ppt)

Kā TU vari īstenot zemes stundas 2022. gada mērķi?
1)    Ielūkojies ej.uz/ZS2022 un dalies ar Zemes stundas vēstījumu 
2)    Pievienojies tiešsaistes koncertam vai simboliski izslēdz apgaismojumu 
3)    Aizpildi testu ej.uz/k59k un pārbaudi, cik zinošs esi par dabu 
4)    Dzīvot dabai draudzīgāk, piemēram:

  • Saimnieko dabai draudzīgi savā īpašumā. Saimniekojot dārzā, samazini pesticīdu un augsnes mēslošanas līdzekļu lietošanu. 
  • Samazini, izmanto atkārtoti un nodod pārstrādei atkritumus.
  • Izvēlies videi draudzīgus personīgās higiēnas un mājas tīrīšanas līdzekļus.
  • Priekšroku dod vietējai, sezonālai un dabai draudzīgi audzētai pārtikai. 
  • Klimatam draudzīga pārvietošanās, apkure un elektroenerģijas patēriņš mazinās siltumnīcefektu izraisošo gāzu izdalīšanos atmosfērā.
  • Dodies dabā, izvēlies uzticamus informācijas avotus, krāj un pielieto zināšanas, kā dzīvot saskaņā ar dabu!

5)    U.c.
 

Par Zemes stundu

Zemes stunda aizsākās Sidnejā 2007. gadā, un šodien tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides akciju, iedvesmojot indivīdus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās īstenot nozīmīgus vides aizsardzības pasākumus

Zemes stunda