Uz veiksmīgas nots noslēdzies vērienīgs starptautisks pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2020”

16.03.2020.

Februāra pēdējās dienās Mārupes Mūzikas un mākslas skolā Jaunmārupē norisinājās I Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2020”, kas pulcēja neredzēti lielu dalībnieku skaitu no divpadsmit dažādām pasaules valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Serbijas, Slovākijas, Bosnijas un Hercegovinas, Itālijas, Izraēlas. Konkursa ietvaros novērtēti mūzikas skolu audzēkņi piecās dažādās vecuma grupās desmit dažādu instrumentu spēles apakšgrupās.

Kā vēsta Mārupes Mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Štrodaha: “Konkurss bija liels izaicinājums gan organizatoriem, gan visam skolas kolektīvam, kas aktīvi iesaistījās pasākuma norisē šajās intensīvajās konkursa norises dienās. Mums ir daudz ko mācīties un ņemt vērā nākamajā gadā. Kopumā konkurss noritēja raiti un, kā atzīmēja starptautiskās žūrijas pārstāvji, strādājām kā labi noslīpēts pulksteņa mehānisms. Neizsakāmi liels paldies konkursa organizatoriem, skolas kolektīvam un žūrijas pārstāvjiem par ieguldīto darbu un atbalstu! Ņemot vērā veiksmīgo konkursa norisi un ievērojamo dalībnieku interesi, tiksimies arī nākamajā gadā – II Starptautiskajā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā „WIND STARS 2021”.”

Konkurss tika organizēts ar mērķi veicināt pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju profesionālo izaugsmi, attīstīt mūzikas skolu izglītības kvalitāti, mācību darba procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus, kā arī veidot regulāru pieredzes apmaiņu starp Latvijas un pasaules mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem.

Konkursā piedalījās mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu pūšaminstrumentu spēles audzēkņi, kas demonstrēja savu meistarību flautas, obojas, klarnetes, saksofona, fagota,  trompetes, trombona, eifonija, mežraga un tubas spēlē.

Starptautisko pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursu „WIND STARS 2020” organizēja Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar  starptautisko mūzikas skolu asociāciju „CON ANIMA”.