Noskaidrotas 2019.gada labākās būves Latvijā - Mārupes pamatskolas piebūve nominācijā "BIM objekts" saņem godpilno 2.vietu

20.04.2020.

17.aprīlī sociālajā vietnē Facebook un mājaslapā gadabuve.lv paziņoti skates Gada labākā būve Latvijā 2019 laureāti un Lielās balvas ieguvējs. Skates laureāti nosaukti astoņās nominācijās. Nominācijā "BIM objekts" godpilno otro vietu ieguvusi Mārupes pamatskolas piebūve un sporta laukums. Savukārt biroju ēku komplekss Business Garden Rīga Mārupē nominācijā "Publiska jaunbūve" ieguvis trešo vietu.

Kā ziņots iepriekš, pagājušā gada martā Mārupes novada dome parakstījusi līgumu ar SIA “Arčers” par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību. Šis ir viens no pirmajiem šāda apmēra projektiem Mārupes novada pašvaldībā, kas veidots izmantojot Būvju informācijas modelēšanu (BIM), integrējot būves projektēšanas un būvniecības procesus vidē, kas ļauj visām iesaistītajām pusēm kopīgi projektēt, būvēt un apsaimniekot būvi digitāli. Savukārt  šī gada 3.aprīlī Mārupes pamatskolas jaunās piebūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 par 2019. gada izcilāko būvi atzīta kultūrtelpa Hanzas perons - pārbūvēta noliktava par ēku plašizklaides pasākumiem Hanzas ielā 16A Rīgā.

būve

Skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents, sveic dalībniekus: «Skatē pieteiktās būves spilgti atspoguļo tendences nozarē. Šogad varam secināt – ikviens pieteiktais un žūrijas novērtētais objekts neatkarīgi no apjoma ir nozīmīgs savā vietā un pielietojumā. Tāpēc ikvienas skatei pieteiktās būves īpašnieki, arhitekti, projektētāji, konstruktori, būvnieki un iemītnieki var būt gandarīti – nominētie objekti ir ar izcilu nozīmi un kvalitāti.»

Skati Gada labākā būve Latvijā 22. reizi rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 16 nozares biedrībām, valsts iestādēm, augstskolām, pašvaldībām. Žūrija apmeklēja vairāk nekā 80 objektu, 41 būve prezentēta finālā.

Skate šogad rīkota sadarbībā ar ģenerālsponsoru PERI, sponsoriem BIM Solutions, Mapei, MiTek, Norma-S, Saint-Gobain, S.B.C., Tikkurila, ar CMB un VAS "Valsts nekustamie īpašumi atbalstu".

Konferences un skates informatīvie atbalstītāji: abc.lv, buvbaze.lv, building.lv, žurnāls Būvinženieris, būvlaukums.lv, City24.lv, LETA, nozare.lv, Rīga TV24, tvnet.lv.