Mārupē piemin 1991. gada janvāra barikāžu notikumus

23.01.2023.

Atzīmējot 32 gadus kopš vēsturiskajiem 1991. gada janvāra notikumiem, 20. janvārī Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā pie ugunskuriem, baudot Mārupes mūzikas un mākslas skolas orķestra priekšnesumus un režisora Viestura Kairiša filmu “Janvāris” par barikāžu laika jaunajiem kinomotogrāfistiem, patriotiskā gaisotnē aizvadīts viens no barikāžu atceres pasākumiem novadā. Pasākumā, atceroties mūsu valsts vēsturiskos notikumus, iedzīvotājus un viesus ar uzmundrinošiem vārdiem, atmiņu stāstiem un siltu tēju sagaidīja Mārupes Kultūras nama saime un pašvaldības vadības pārstāvji.

foto barikažu piemiņas brīdis

foto barikažu piemiņas brīdis

foto barikažu piemiņas brīdis

foto barikažu piemiņas brīdis

foto barikažu piemiņas brīdis

Savukārt, 21. janvāra vakarā Mārupes Kultūras namā noticis ikgadējais 1991.gada barikāžu dalībnieku Mārupes biedrības sarīkojums, kur barikāžu dalībnieki un viesi kavējās atmiņās un baudīja komponista Māra Lasmaņa klavierspēli, Ingunas Kalniņas solo performances un dzejas lasījumus. Pasākumu bagātināja Mārupes novada Kultūras nama senioru deju kolektīva "KLASESBIEDRI" dejas un kā pārsteigums visiem klātesošajiem bija viesu - Lietuvas bruņoto spēku vīru kora priekšnesumi.

foto barikažu piemiņas brīdis

foto barikažu piemiņas brīdis

Kā vēsta vēstures lappuses, 1991.gada janvārī tieši mārupieši bija pirmie, kuri ieradušies Doma laukumā uz barikādēm. Sardzē stājās simtiem mārupiešu un smagā tehnika. Zaķusalā ieradās 20 Mārupes mednieki ar bisēm. Tas ir mūsu visu pienākums atcerēties mūsu vēsturi un godāt cilvēkus, kas cīnījušies par mūsu neatkarību un brīvību. Tikai tā mēs varam novērtēt to, kas mums ir šobrīd, mūsu neatkarības cenu un tās trauslumu. Saglabājam cilvēcību, rūpējamies par saviem tuvākajiem un mūsu valsti!