Kur likt dārza atkritumus – lapas, zāli, zarus?

23.10.2020.

Lapkritis ir klāt! Pēc dārza sakopšanas darbiem rodas dažādi dārza atkritumi - nevajadzīgi āboli, bumbieri, nokritušās koku lapas un zāle. Lai gan zaļajiem dārza atkritumiem piemērotākā un ilgtspējīgākā metode ir kompostēšana, tomēr ne vienmēr ir iespēja tādu veidot. 

Atbrīvoties no bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem var izmantojot “Eco Balta vide” priekšapmaksas maisus, ko var iegādāties ziedu veikalos – Rimi, Elvi un pie Mārupes domes ēkas. Ja ir iegādāti šādi maisi, par to izvešanu vairs nav jāmaksā, to cenā jau ir iekļauta atkritumu izvešanas maksa. Zaļajiem atkritumiem paredzētajos maisos drīkst ievietot nopļautu zāli, koku lapas, sīkus zariņus, nezāles, ābolus, kartupeļus un citus dārzeņus un augļus. Savukārt maisos nedrīkst ievietot pārtiku, piemēram, piena produktus, kā arī koku zarus. Piepildītos dārza atkritumu vai sadzīves atkritumu maisus, jāatstāj pie tuvākā sadzīves atkritumu konteinera un par to savākšanu parūpēsies atkritumu savācēji.

Bioloģiski noārdāmos atkritumus daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja uzkrāt nelielos 10 l konteineros, par ko jāsazinās ar sava nama apsaimniekotāju. Savukārt privātmāju īpašniekiem ir iespēja iegādāties konteinerus, sazinoties ar “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centra darbiniekiem, lai vienotos par nosacījumiem. 

Organiskos atkritumus iespējams arī vest uz šķiroto atkritumu laukumu Jaunmārupē (uz apvedceļa, 4 km Ķekavas novada virzienā), tel. uzziņām: 286 88 000, 2646 7365. Vairāk informācijas www.melioratorsj.lv/Eko line. Atgādinām, ka Atkritumu šķirošanas laukums pieņem dažāda veida šķirotos atkritumus bez maksas līdz 1 m3 dienā.